• Zorla evlendirildiği gerekçesiyle İntihara kalkışan genç kız kurtarıldı

  Zorla evlendirildiği gerekçesiyle İntihara kalkışan genç kız kurtarıldı
  Zorla evlendirildiği gerekçesiyle İntihara kalkışan genç kız kurtarıldı
  07.09.2018 Cuma

   

  BATMAN - Batman’da genç bir kız iddiaya göre istemediği kişiyle evlendirilmek istendiği için Dicle Nehrine girerek canına kıymak istedi. Genç kızı fark eden bir vatandaş son anda nehre atlayarak kızı boğulmaktan kurtardı.

  Edinilen bilgilere göre, 19 yaşındaki genç kız F.D. sevdiği ile değil başkasıyla evlendirilmek istendi. Başkasıyla evlenmek istemeyen genç kız Batman Hasankeyf minibüsüne binerek merkeze bağlı Kılıç köyünde inip burada Dicle Nehri’ne girerek canına kıymak istedi. Kılıç köyü sakinlerinden Enes Yıldız o sırada balık tutarken canına kıymak isteyen kızı fark etti. Canı pahasına kızı kurtaran Enes Yıldız kızı Suçeken Jandarma Karakoluna teslim etti. Karakolda ifadesi alınan kız daha sonra ailesine teslim edildi.

  "BİR CAN KURTARDIĞIM İÇİN MUTLUYUM"

  Canına kıymak isteyen kızı kurtaran Enes Yıldız, “Dicle Nehri kenarında balık yakalıyordum. Kızın geldiğini gördüm. Ancak intihar edeceğini düşünmedim. Kız çırpınırken intihar ettiğini fark ettim. Bende koşarak onu kurtardım ve jandarmayı aradım. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı. Bir can kurtardığım için mutluyum. Kız ifadesinde jandarmaya, sevdiğine verilmediği ve başkasıyla evlendirilmek istediği için canına kıymak istediğini söylemiş” dedi. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen