• Zabıt ekipleri kaldırım işgallerine son veriyor

  Zabıt ekipleri kaldırım işgallerine son veriyor
  Zabıt ekipleri kaldırım işgallerine son veriyor
  07.04.2021 Çarşamba

   

  İzzet KARAGÖZ

  DİYARBAKIR-  Büyükşehir Belediyesi, yayların kullanım alanı olan kaldırımların iş yerleri ve seyyar satıcılar tarafından işgal edilmesinin önüne geçiyor.

  Zabıta Daire Başkanlığı, işyerleri tarafından kaldırımlara bırakılan, görüntü kirliliğine yol açan ticari mallar, flama ve seyyar tabelaların kaldırılması için çalışma başlattı.

  Ekipler, çalışma kapsamında merkez Kayapınar ilçesi Diclekent Bulvarı ile Kayapınar Caddesinde gerçekleştirdiği denetimlerde cadde ve sokaklarda kaldırımları işgal eden işyeri sahiplerine söz konusu durumun belediye mevzuatına aykırı olduğu konusunda bilgilendirdi. Uyarılara rağmen kaldırımları işgal etmeye devam edenlere yönelik cezai işlem uygulanacağını aktardı.

  ARAÇ SAHİPLERİ UYARILDI

  Zabıta Daire Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği denetimlerde engelli rampalarının önüne park eden otomobil ve motosiklet sahipleri de uyarılarak araçların bulunduğu yerlerden kaldırılmasını istedi.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, vatandaşların kaldırımları rahat şekilde kullanmalarını sağlamak için denetimlerini kent genelinde sürdürecek.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen