• Yosunkaya, Emekli Memur-Sen Diyarbakır Temsiliği’ne atandı!

  Yosunkaya, Emekli Memur-Sen Diyarbakır Temsiliği’ne atandı!
  Yosunkaya, Emekli Memur-Sen Diyarbakır Temsiliği’ne atandı!
  20.09.2020 Pazar

   

   

  Abdulsamet KARAŞ

  DİYARBAKIR- Memur-Sen Diyarbakır kurucusu ve eski başkanı Hasan Yosunkaya başkanlığında, Diyarbakır'da bulunan tüm emeklilerimizin örgütü olan Emekli Memur-Sen temsilciliği açıldı.

  “Hangi kurumda Emekli olmuş olursa olsun. Tüm emeklileri bir çatı altında toplayıp, örgütlü hale getirerek, haklarını elde etmek, temel hedefimizdir” diyen Emekli Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi Hasan Yosunkaya, “Aktif çalışan memur ve işçilerin, sendikaları çalışan emekçilerin hakkını ararken emekli olmuş emekçilerin hakkını arayan yok. Maaşları yarıya inmiş, geçim sıkıntısı çekmeleri herkesin malumudur. Bunların bir kısmı hala kirada oturmaktadır. Emekli memur, işçi, bağkurlu parayı ne yapar. Çocukları büyümüş iş-güç sahibi olmuşlar, emekli karı-kocaya verilen para yeter diyenler yetkililer emekli olunca anlarlar. Bir çok bakan, milletvekili emekli olduktan sonra kurumların yönetim kurullarında görev almaları ayrı bir garabettir. Normal memur, işçi ve bağkurlu geçim sıkıntısı yaşamaktadır.

  Emeklileri, Emekli Memur-Sen bünyesinde örgütleyerek güçlü bir STK meydana getirmek için yola çıktıklarını kaydeden Emekli Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi Hasan Yosunkaya, “Tüm Emeklilerin hakkını masada aramak, masada elde edemediğimiz haklarınızı meydanlarda elde etmek için örgütlü bir şekilde meydanlara inmek hedefimizdir” diyerek şu taleplerde bulundu:

  “Evde kullandığı elektrik faturasının,  su faturasının, doğalgaz faturasının yarısını ödemek.

  Resmi sivil tüm ulaşım araçlarından ücretin yarısını ödemek. Zorunlu hallerde kullanacakları tüketici kredisinin rel faizin yarısını ödemek. Emeklilerin TMO, DMO, Birliklerde, ihtiyacı kadar beli bir limite kadar yapacakları alış verişin bedelinin yarısını ödemek. Benzer haklarını sonuna kadar takipçisi olacağız. Tüm emekli kadın-erkek kardeşlerimi Emekli Memur-Sen’e üye olmaya davet ediyorum”

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen