• YKS'de dereceye giren öğrencilere plaket

  YKS'de dereceye giren öğrencilere plaket
  YKS'de dereceye giren öğrencilere plaket
  22.07.2019 Pazartesi

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Diyarbakır'da, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Türkiye sıralamasında ilk bine giren öğrencilere teşekkür plaketi verildi. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, öğrencilerin başarılarının önemine değinerek,”Bu başırıları daha çok öğrencimize yaygınlaştırmak istiyoruz. Diyarbakır'ı hak ettiği yere getirmek istiyoruz” dedi.

  Diyarbakır'da, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Türkiye sıralamasında ilk bine giren öğrencilere teşekkür plaketi verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, ilk bin öğrenci arasında yer alma başarısı gösteren 13 öğrenci ile öğretmenlerini ve ailelerini kutladığını belirterek, öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında da başarı diledi.

  “ÇOCUKLARIMIZIN POTANSİYELİNİN FARKINDAYIZ”

  Taşçıer, göreve geldikleri ilk günden itibaren Diyarbakır'daki başarı çıtasını yükseltmek çabasında olduklarını dile getirerek, “8. ve 12. sınıf düzeyinde yani akademik performans gerektiren sınavlarda il düzeyinde bir eylem planı üzerinde çalışıyoruz. Çocuklarımızın potansiyelinin farkındayız ve bunu yukarıya çekmeye çalışıyoruz. Bu planı Eylül ayına doğru ilan edeceğiz” dedi.

  “DİYARBAKIR'I HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK İSTİYORUZ”

  Diyarbakır'da kırsalda ve kentte birçok çocuğun başarı öyküsüne sahip olduğunu belirten Taşçıer, “Gösterdikleri dereceler bu başarı hikayelerinin göstergesi. Bunu daha çok öğrencimize yaygınlaştırmak istiyoruz. Diyarbakır'ı hak ettiği yere getirmek istiyoruz” diye konuştu.

  “GURUR VERİCİ BİR SONUÇ”

  YKS Türkiye 23'üncüsü Muhammet Burak Kızıl, emeklerinin karşılığını almanın güzel bir duygu olduğunu belirterek, başarısına katkı sunan ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

  283'üncü olan Helin İlkay Orak, mutlu olduğunu ifade etti. Anne Fatma Orak da zor bir sürecin ardından gurur verici bir sonuç aldıklarını aktardı. 141'inci olan Adar Eken ise yoğun ve düzenli bir çalışmanın ardından hedeflediği başarıyı yakaladığını, güzel bir üniversitede okumak istediğini söyledi.

  Konuşmaların ardından Taşçıer, öğrencilere teşekkür plaketi verdi, öğrencilerle hatıra fotoğraf çektirdi.

   

   

   

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen