• Yeşil Liste’den Tarihi Zafer

  Yeşil Liste’den Tarihi Zafer
  Yeşil Liste’den Tarihi Zafer
  14.04.2018 Cumartesi

  Engin ÖZTÜRK- Abdulsamet KARAŞ

  DİYARBAKIR - Kentin tüm dinamiklerinin bir araya gelerek oluşturduğunu Yeşil Liste, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinden büyük bir zaferle elde etti. Çok zorlu geçmesi beklenen seçimlerde Yeşil Liste 16 Meslek Komitesi’nden 16’sını da kazanarak tarihi bir zafere imza attı. Seçim sonuçlarını yorumlayan Diyarbakır halkı, Yeşil listenin kentin bağrından çıkan kent esnafı, sanayicisi, iş camiasından oluştuğunu belirterek, seçiminin kazananının bizatihi Diyarbakır olduğunu ifade ettiler.

  Diyarbakır’da aylardır kent gündeminin neredeyse ilk sırasında yer alan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri tamamlandı. 136 yılık geçmişi bulunan Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası seçimleri için adaylar ve oy kullanacak olan üyeler sabahın erken saatlerinden itibaren seçimlerin yapıldığı Ticaret ve Sanayi Odası karşısındaki tarihi Hasan Paşa İlköğretim Okulu’na geldi.

  Yoğun güvenlik önlemlerinin de alındığı seçimin yapıldığı okul ve çevresinde sabah saatlerinden itibaren yoğunluk dikkat çekerken, polis aldığı önlemlerle trafiğinde akıcı hale gelmesini sağladı.

  DÖRT RENK YARIŞTI

  Yeşil, sarı, kırmızı ve beyaz olmak üzere 4 renk listenin yarıştığı seçimlerde yaklaşık 7 bin kişi oy kullanırken, oy verme işlemi sabah 09:00’da başladı. Oy verme işlemi akşam 17:00’a kadar sürdü.

  YEŞİL LİSTE’DEN TARİHİ ZAFER

  Oy verme işleminin tamamlanmasıyla; oy sayımına geçildi. Sandıklar tek tek açılırken, sayılan oylar neticesinde Mehmet Kaya önderliğindeki Yeşil Liste ekibi, 16 meslek komitesinin tamamını alarak tarihi bir zafere imza attı.

  “EN BÜYÜK BAŞKAN BİZİM BAŞKAN”

  Sonuçların açıklanmasıyla Yeşil Liste grubu ve taraftarları okul bahçesinde, komite adayları ve seçilenler lehinde sevinç gösterilerinde bulundu. Sandık sonuçlarını içeriden alan Yeşil Liste Başkan adayı Mehmet Kaya’nın okul dışına çıkmasıyla sevinç gösterileri daha da arttı. ‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganlarının atıldığı alanda Kaya, hem sevindi hem de seçimi kaybeden rakiplerini de demokratik yarıştan ötürü tebrik etti.

  Meslek komite seçimlerinin tamamlanmasıyla organ ve yönetim toplantısının en kısa sürede yapılması bekleniyor. 

  YEŞİL LİSTE DİYARBAKIR’IN KENDİSİ

  Seçim sonuçlarını değerlendiren vatandaşlar ise Yeşil Liste’nin kentin bağrından çıkan kent esnafı, sanayicisi, iş camiasından oluştuğunu belirterek, seçiminin kazananının bizatihi Diyarbakır olduğunu ifade ettiler.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen