• Yanlış behemehal düzeltilmeli

  Yanlış behemehal düzeltilmeli
  Süleyman AYDIN

  Yanlış behemehal düzeltilmeli

   

  Attığım başlığa kızacak çok az sayıda insan çıkacaktır; biliyorum. Agresifçe yaklaşımım ve yazıma hak verenler çok olacağı gibi, az sayıdaki hemşehrilerime gerekçeli kararı açıklamak kentim adına gerekliliktir. Diyarbakır'ın neredeyse ana caddelerini unutan ve özellikle sera projelerinde kendi ilçesini kalkındırmaktan başka pek de faydasını görmedik. Bismil'de adeta terörist ve komprador olmuş tefeci sayısının azımsanmayacak ve faiz rayicini belirleyen duruma geldiğini herkes biliyor. Ve maalesef; Bismil'e bağlı olan Tepe beldesinde kendi partisine çıkan az oy marifeti de aklınızda dursun.

   

     Amaaa; mevzu seçim dönemi, il başkanlığı ve vekilliğe gelince beldesinde komşusunu bile ikna edemeyen Eker, koskoca kadim kenti elinden geçirir ve yine ne yazık ki, her seçimin hezimetini bir yönetici veya vekile yüklemek suretiyle işin içerisinden sıyrılır.

   

     Bir deeee; dedik ya, listede üç aday Bismil ilçesi doğumludur. Tepe beldesinde alınan çok az sayıdaki oy üzerinde misal vereyim: Diyelim ki, 100 aile ziyaret edilecek. Her bir aday bir kez gidecek ve aile üç kez ziyaretten dolayı bıkacak. Kazanılacak olan oy da gidebilecek. Nihayetinde iyi hizmet edilmiyor ki, başka aileler teveccüh göstersin. Tefecilerin zulmünden bıkan halk bırakın kapısını açmayı, sokak kapısının da önüne barikat çekmeyi düşünüyor. Zira, faizden inim inim inleyen halkın sesini duyup, yasalar çerçevesinde sahip çıkan bir hemşehrisi bakanı gören olmadı.

   

     Kulp, Hazro, Lice, Dicle, Hani, Ergani, Çüngüş, Çermik gibi ilçeler, kendilerini adam yerine koyup civan hemşehrilerini milletvekilliğine layık görmeyen üç Bismilliye kapısını açar mı?  Danışmanı ile adaylar arasındaki para trafiği, belirlediği ve listeye aldığı adayın terör destekçisi olması da sosyal medyada ve il başkanlığının Whatsapp gurubunda yayılmış ve araştırdığım kadarıyla doğruluğu iddia ediliyor.

   

     Bir kez daha yazmam ülkem adına gereklidir diye düşünerek dikkatinize sunmak isterim ki; 7 Haziran hezimeti tekrar yaşanırsa, geriye dönüşü olmayan bir çöküşe sebep olur. Dolayısı ile yanlış behemehal düzeltilmelidir. Bismil'deki üç aday, dayı yeğen ve kirli akçe işlerine bulaşmışlık ve ayrıca üçüncü akraba ikilisinden vazgeçilmelidir. Bunların yerine örgüte karşı cesurca sahada siyaset yapabilen kentimizin değerli evladı\evlatları asil listeye alınmalıdır. Çiğdem Akyıl'ın terör destekçiliği aleni ancak, sansasyonla bir tek kişi alaşağı edilip reel üç ilçeli ve kirli akçe gerçekliğini unutturmayı kimse yemiyor. Çok basit bir çözümü size sunmak isterim: İl kongresine gelen Sayın Cumhurbaşkanımızın, kürsüye çıkmasından önce bakan ve vekillerle birlikte il başkanı da konuştu. Kim heyecanla ve coşku ile tezahüratlar eşliğinde dinlendi; ona bakıp çok kolay karar verilebilir.

   

     Görüşmek üzere...

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen