• ŞEVKET VE ENGELLİLERE YAKLAŞIM

  ŞEVKET VE ENGELLİLERE YAKLAŞIM
  Süleyman AYDIN

     Gazetemizin sürekli okuyucularından Şevket Bey'in duyarlılığının yanısıra ara ara araması ve yüzyüze de hasbihal etmemiz vefalı oluşuyla eşdeğerdir.  İyi bir okuyucu ve gündemi de takip ettiğini de belirtmeliyim. Hangi konuyu yazmışız, hangi yorumda bulunmuşuz yansıması nasıldır; muhabbetimizin temelidir. Sağolsun gazetemizin gitmediği bayii, kamuoyuna iletimizi harfi harfine bilir.  Allah uzun ömür versin yaşını tam olarak bilmesem de kemale ermiş eşiğini aşmıştır kanaatindeyim.

   

     Engelli raporuna sahip, bu hususta muzdarip ve konu ile ilgili ileri derecede hassastır. Engellilerle ilgili çıkan yasa, artısı ve eksileri konusunda da isabetli yorum yapacak merhalede öngörü ve birikime sahiptir. Dedik ya, engellilerin ahvali hakkında titizdir. Resmi dairelerde, Sayın Cumhurbaşkanımız'ın bizzat deklare ettiği  maddelerin icra edilip edilmediği meselesine gelince bir hayli içlidir. Reis hitabıyla giriş yaptığı konuya, Başkomutan'ımızın yaptıklarının daha iyi anlaşılabilmesi ve kıymetinin bilinmesi için, halkımızın refahı hususuna yansımasının kurumlarca yerine getirilmesinin üzerinde durur, yorumlar ve bize iletir.

   

      İşkur kapsamında resmi dairelerde istihdam edilenlerin içinde engelliler için ayrılan kontenjanların nereye gittiğini sorar, soruşturur ve olumlu ve anlaşılmayan yanlarını iletmek üzere müdürlüğe gider. Görüştürüler mi? Emin değilim. Gitmesini de şu cümlelerle özetler:'' Ülkemizi dünyaya örnek hale getiren, güçlendiren ve vatandaşı için gece, gündüz demeden çabalayan, kefenini koltuğunun altında taşıyan Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptıklarını vatandaşa ulaştırmıyorlar.'' Dedaş, Dicle Elektrik Dağıtım'ın keyfi uygulamaları, gururlanarak ve öve öve bitiremediği Büyükşehir Belediye'sinin hizmetleri, Milli Eğitim ile ilgili değerlendirmeleri vesaire her alanda dinlenmeye değerdir.

   

     Kıt kanaat geçindiği bütçesinden kırparak aldığı çikolata ve tatlılar da kendisi ile uzaktan yakından alakalı olmayan meselelere ve kişilere gider. Hizmetleri ile vatandaşa faydalı olan ve tevazusu ile kapısına açan amir ve müdürlere yada sıradan işçilerin yaptıklarını takdir ettiğini belirtircesine alabildiğini alır ve gider. Samimi teşekkürle gittiği kişileri de, gazetemizin haberlerinden takip edip bulduğunu dile getirir. '' Sizi övmüş olmayayım ama, en duyarlı gazetesiniz'' der. 

   

      Dedik ya; kıt kanaat geçimini sağlarken, çocuklarını manevi olarak en iyi şekilde yetiştirmekten de imtina etmez. Kuru ekmeğe dahi şükür eden evlatlarının vatanına, milletine faydalı olarak büyümesini ve yetişmesini ister. Saygıda kusur etmeyen karakteri ile saatlerce konuşa dursun, sesi yüksek çıkmaz. Valiliğimizin kurumların işleyişindeki denetleme faaliyetlerinin artırılmasını candan ister.'' Kendim için istemiyorum, bu halk için en iyisini yapmaları lazımdır zira eksik ve hantal hizmetler farklı propagandalara zemin hazırlar.'' derken Reis'in samimi kucaklamasını görüyorsunuz, neden aynını yerine getirmesinler ki; ilavesini de unutmaz.

   

      Reis gelir mi bilmem, der ama, güleç, hizmetin en iyisini yerine getiren Büyükşehir Belediye Başkanımızın fakirhanesine çay içmesini çok arzu eder. Yorgun argın eve giderken ihmal etmediği gazeteler arasında öncelik verdiği gazetemizi okuduktan sonra gururla teşekkür edeceği birini belirlerken, o mutlulukla uykuya daldığını laf arasında duyarım. Bu günde böyle. Şevket Bey'lerin artması dileği ile...

   

       Görüşmek üzere...

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen