• SESLER VE SURLAR

  SESLER VE SURLAR
  Süleyman AYDIN

  SESLER VE SURLAR

   

  Diyarbakır denilince akla Surlar, Dicle Nehri ve tabiri caizse Ciğer Kebabı ve Karpuzu gelir düşünenleri coşturacak bir ses de fenomen yaratacak gibidir. 

   

  Eymen Said Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde belirttiği;'' Diyarbakır'da her üç kişiden biri ya şairdir, ya şiir ruhludur'' söylemleri halkasında olduğunu belirtiyor. Dini argümanları harmanlayarak sohbetlerde kullanılan motifleri ve güzel sesi ile harmanlayarak yeni bir ekol başlattı.

   

  İstanbul Plakçılar Çarşısı'ndan çok uzak bir kentte kurduğu stüdyoda kendi yazdığı ve bestelediği eserleri bir hayli ilgi görmektedir. Seslendirdiği ilahileri çağdaş müzik akımının öncüsü olacaktır. 

   

  Havasının şair, ahenginin müzisyen ruha büründürdüğü kentte çekilen kliplerde ilkleri barındırıyor. Profesyonelliği kendinde barındıran başarının öyküsü daha çocukken başlayan hali yeni çıkan singlesi ile ülkenin her tarafına yayılacaktır.

   

  Başarılı bir çalışma ve profesyonel bir firma ile yapılan çalışma Eymen Said'e kazandırdığı heyecanın aynını dinleyen her dinleyiciye de kazandıracaktır.Temiz ahlakla yüklenen güzel toplum, sağlıklı nesle götüren müzik yolunda coşku ve mutluluk olacaktır.

   

  Ruhun gıdasına erişmek isteyenlerin tercih edecekleri eserler; tam da isabet dedirtecek minvalde olacaktır.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen