• SENİN O YALANLARINI YİYEYİM MUHARREM

  SENİN O YALANLARINI YİYEYİM MUHARREM
  Süleyman AYDIN

  SENİN O YALANLARINI YİYEYİM MUHARREM

   

     Külliye inşa edilip faaliyete geçtikten yani, dünyaya karşı dosta güven, düşmana korku veren yükselişimizi anımsatan yapıda Sayın Cumhurbaşkanımız, yönetmeye başladıktan sonra, Bay Kılıçdaroğu tuta tuta önümüze klozet mevzusunu getirdi. Yani, çok af buyurun ama kala kala muhalefet başkanının elinde b.k eleştirisi kaldı ve çok büyük marifetmiş gibi günlerce ulusal, yerel kanallarda gazetelerde yayınlandı. Bizde nasıl yabancı gazetelerin manşetleri okunuyorsa, başka ülkelerde de bizim manşetler okunuyor. Gazetelerimizden birini sabah haberlerinde ele alan bir televizyonun başında kahvaltısını yapınca haberleri takip eden biri, muhalefet başkanını iğrenç b.k cümlesini görünce iğrenir. O eylemle kalsa iyi dünya lideri ülkemizi dışkı ile meşgul olan bir ülke olarak addeder.

   

     Gidip görmediği ve hangi yalancı deyyusun ağzında duydu ise artık, külliyedeki klozetin altından olduğunu dillendirdi. Halbuki, yarım porsiyon aklı olsaydı, bu cümleler arasında zikretmekten bile haya ettiğim Sayın Cumhurbaşkanımızın aslında klozet kullanmadığını ve inancımız gereği, ibadetlerimize uygun olan temizlikte kullanılmayanın yerine, bizim kullandığımız alaturka tuvaletlerimizi kullandığını yazardım. O tarihlerde aklıma Rahmetli Kemal Sunal'ın ''Kibar Feyzo'' filmi geldi. Başlık parasını toplamak için köyde tuvalet açar. Şener Şen ağa rolünde ve ne yaptığını merak eder. İlyas Salman'a verilen rol gereği içeride ne olduğunu öğrenmesini ister ve mealen replik şöyledir:

  - İçerde ne vardı?

  -Aha bir delik vardı ağam!

  -Delikte ne vardı?

  -B.k vardı ağam!

  Oldu bizim mesele. Terbiyem müsait olsaydı şöyle seslenecektim. Sayın Başkanım en yakınınızdakini gönderip baktırsaydınız. Haliyle altından klozet aklını verene düşerdi iş. Ve dönüşte soracaktı:

  -Aha şöyle bir delik vardı Başkanım!

  -Delikte vardı?

  -B.k vardı Başkanım!

   

     Genel Başkan için nasıl bir yaklaşım diye, tepki gösterebilirsiniz ancak, günlerce başka bir konu yokmuş ve köre sorsanız doğruluğuna inanmayacak bir rezil konu ile ülkeyi meşgul eden koskoca ana muhalefet başkanı idi. O günler geride kaldı ama, ana muhalefet asla bir ders çıkarmadı.

  Proje yok,

  Plan yok,

  Tasarlayabileceği yok,

  Ülkenin geleceği için,

  Büyütme,

  Geliştirme,

  Refah seviyesini büyütme tasaları yok ama eski maval gırla. İnsanda biraz utanma ve arlanma olur. Keza eski hatalardan ders çıkarır ama söz konusu Klıçdaroğlu ve ekibi olunca nafile.

   

     Her seçim kendisine esip gürleyen, muhalif olan Muharrem İnce'yi ayaklarının altında çekmeyi yeğleyen proje bazlı aday gösterilmesi de, kendisini örnek alan adayın da aynı tezgahı sürdürdüğünü gördük. Az önce haberlerde izlediğim Muharrem'den ziyade, O'nu izleyenlerin bön bön bakmaktan başka klozet meselesinde olduğu gibi, yarım porsiyon düşündüklerini görünce hayretler içinde kaldım. İnsan bu kadar aval aval bakar mı yahu?!! Muharrem diyor ki:'' Size GDO'lu sebze yediriyor ama kendisi sarayda bıldırcın yumurtası yiyor.'' Bön bön bakan millet yuh çekiyor. Hay sizin aklınıza sarayda genel başkanınızın attığı iftirada bahsettiği klozetteki b.k bulaşsın! O derece yani. Sonra proje cumhurbaşkanı adayı şöyle dedi: '' Siz normal çay içerken O Beyefendi (Sayın Cumhurbaşkanımızı kastediyor) kilosu 4500 liraya beyaz çay içiyor.''

   

     Bunlardan bir nane çıkmaz biliyorum da, aklını klozetin içindeki ile bozmuş bir zihniyete koskoca dünya lideri ülkemizi yönetme kabiliyeti ve becerisi olmayan kişileri malak malak dinliyorlar. Biri çıkıp da şunu demiyor: '' Külliye'nin, neresinde bıldırcın var? Sayın Cumhurbaşkanının mutfağımı ki, beyaz çayını orada, bıldırcın yumurtalı kahvaltısını yaparken içisin?''

   

     Görüşmek üzere...

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen