• RIZA'İ İLAHİ

  RIZA'İ İLAHİ
  Süleyman AYDIN

  RIZA'İ İLAHİ

   

     Büyükşehir Belediye Başkanlığına görülen lüzum ve yasalarımızın ilgili maddelerine dayanarak, kentimizin geleceğini, güvenliğini ilgilendiren bir gereklilik, mecburiyet olması hasebiyle Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu atandı. Geç oldu ama canı gönülden hayırlı olsun dileklerimi sunayım. Çünkü kadim şehrin bir evladı olarak, bu yaşa gelene dek hem yetersiz hizmet, istismar ve örgütlerin kendi emellerine kurban ettiği yerin gelişmesine ve hemşehrilerimin huzur içinde yaşamasına büyük desteği olacaktır.

     Bir önceki Kayyum Sayın Cumali Atilla’dan önce Sayın Ahmet Bilgin'i saymazsak hizmetin ''H'' sini görmeyen Diyarbakır adeta cennetten bir köşe oldu. Mamur hale geldi ve sokakların hem güvenli hem hijyenik ve her türlü alt yapısının da yapıldığını gördük. Ulaşım noktasında, yol, kaldırım vesair hizmetlerin yanı sıra her noktaya giden otobüslerin klimalı ve konforlu haline alışanların BDP'li belediye başkanının gelmesi ile aksayan seferler nedeniyle yollarda kalması illallah dedirtti.

     Reklam panolarında boy gösteren başkanın, sadece önceki proje ve hizmeti yerinde incelemeye gittiden ötesine rastlamadık. Maliyeti ve gideri çok fazla olan ışıklı dev panolarda otuziki dişini gösteren başkanın kendine özgü ve attığı bir temeli göstermek yerinde defalarca, yerinde inceledi yazılarını görünce birçok kişi bende şöyle dedim. “Yahu incelemek ne zamandan hizmet oldu ve eskilerin üstüne konmaya çalışması, bayağı bir reklam maliyeti yüklemeye ne gerek vardı''

     Klimalı duraklar ve gerçekleşmesine ramak kalan akıllı duraklar da olmak üzere, eksik kalan hizmetlerin tamamını bitmiş haliyle göreceğimizden kuşkum yoktur. Tamamlanan millet bahçesi ve Diyarbakırımızı yeniden cennetten bir bahçe, ayrıca zaten valilik makamında bulunması, güvenliğimizi bizden daha düşünen bir insanlıkta olmasına da tüm hemşehrilerimiz kefildir. Kayyum olarak atanmasının hemen akabinde gece gündüz çalışmaya başladığını görmek, önce Allah rızası, devletimizin bekası ve bizim için yaptıklarından dolayı nankörlük yapmak insanlıktan uzak bir hal olacaktır.

    Gelir gelmez bazı oda ve derneklerin olumsuz beyanatta bulunduğunu gördünüz. Yapılan hizmet ve güçlü imani yönüyle bizi kucaklamasından hemen sonra, olumsuz beyan sahiplerinin tebrik etmeye gittiği de aslında erdemdir. Terör örgütlerinin etkisi altında kalmış zihniyetlerin yıpratmaya çalışması asla etkili olmayacaktır zira Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar şehrinin güzide ve imanlı insanları, Diyarbakır'ın anahtarı sayılan belediye makamına abdestsiz oturulmayacağını bilir, abdestliye de sahip çıkar.

      Verdikleri camii yıkım kararları ve adını değiştirmeye yeltendikleri fetih komutanı İyaz Bin Ganem hadisesi, kalbinde iman olanların bağrına hançer gibi saplanmışken Sayın Valimizin Besmele ile girdiği makamda hayır ve bereket eksilmeyecektir. Hiçbir karşılık ve menfaat beklemeksizin sırf Allah rızası için sahip çıkmak, yine Rıza'i İlahidir.

     Görüşmek üzere...

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen