• MENFAAT MİLLİYETÇİLERİ

  MENFAAT MİLLİYETÇİLERİ
  Süleyman AYDIN

  MENFAAT MİLLİYETÇİLERİ

   

     Bu yaşa geldim; bir türlü manalandıramadığım Alevi yurttaşlarımız ile CHP muhabbeti aklımın bir köşesinde zaman zaman hareketlendiriyor. Dersim olayları hepimizin hafızasındaki yerini koruyor. Dersimlileri diri diri yakan, Munzur' daki suyun kırmızı akması, kan kokması politikasını uygulayan parti gel gör ki, adı geçen vatandaşlarımızın hep tercih ettiği oldu.

   

   

        Ömer Hayyam'ın "Celladına aşık olmuşsa bir millet" dizeleri ile başlayan şiirini malum durum ile ilişkilendirmeli mi bilmiyorum lâkin, tuhaf olayların odağı bir ülkeyiz. Bir dönem Fetö'nün güdümünde bir çok mensubu bulunan emniyet ve askeri kuvvete rağmen, binleri bulan faili meçhuller yaşanmıştı.Keza o vakitler iktidarda Meral Akşener'in partisi ile Kılıçdaroğlu'nun partisinin koalisyonu vardı. Olayların revaçta olduğu dönem hayatını karanlık noktalarda kaybedenlere sahip çıktığını dillendiren ve şimdiki adı HDP olan siyasi parti, asıl gücünü ve tabanını o mağduriyetlerin üzerinden kazanmıştı. 

   

     Ak Parti'nin iktidara gelmesi ile son bulan faili meçhulleri yaşayan ve yaşatanların aynı saflarda yek vücut olmaya çalışmak da aklın, izanın almayacağı şeylerdir. Zıt siyaset anlayışına ve kaos ve cinayetler döneminde bir çok çatışmada üyelerini kaybeden Hüdapar'ın da şimdi HDP ile diyaloğa girme çağrısı da ayrı bir şok yaşatıyor. Tabandan gelen şu eleştiri kayda değerdir:'' Peki hayatını kaybeden onca  insan?..'' Temiz bir sayfa açılarak kin güdülmeden, barış ve kanın durması çok önemlidir ancak, devirmeye çalıştıkları güç huzur ortamını canları pahasına bize sunan partidir.

   

     Gelişen ülkemizin şu an içinde bulunduğu konumu görmezden gelenlerin, kirli emel ve haçlı zihniyetine destek olacağı ağır ithamdır ancak, Fransa'nın kutsalımız Kuranı Kerim'den bazı sureleri çıkarmaya yeltenmesi, Arabistan'ın bir tek hristiyanın olmadığı Medine'de, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV), mübarek kabirleri, islamiyeti yaydığı şehir olduğu halde, Papa'ya büyük bir kilise yapma sözüne karşı gelebilen tek ülke Türkiye'yi güçsüz hale getirmedir. Arakan'nda, Filistin'de, Somali'de, Suriye'de yetim ve öksüzlerin yegane dostu, ümmetin sesi ve kalesi olan ülkemizi Allah'ın lütfuyla bu merhaleye getiren iktidarı alaşağı etmek için en başta güya dindar gibi gösteren Saadet Partisi'nin çabasını gördüğümde tansiyonum yükseliyor.

   

     Önce devlet içindeki yapılanmalarına binaen tüm tepkileri  Fetö'ye savuran HDP'nin  şimdilerde en sadık Meral ile birlikte hareket etmesinin de ötesindeki planlarını bilmenizde fayda vardır. Güneydoğu'da alacağı oyların pek de yarar getirmeyeceğini bilmesine karşın, projeye uygun hareket ederek, kardeş partisine kanalize eden Akşener ve CHP karşılığında, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kürt oyları konusunda anlaşmışlardır.

   

     Diri diri yakılan Alevi kardeşlerimizin partisinin marifetleri bunlardan ibaret değildir. Güneydoğu'da  1992, 93, 94 yıllarında burada işlenen katliamı izlemekten başka müdahalesi olmayan hükumetin ortağı iken, faili meçhul bir cinayete kurban giderek, hayatını yazar, aydın Onat Kutlar için suçladığı kesim ve kişiler ile beraber, ortadoğuda kanayan yarayı sarmaya muktedir ülkemizi dimdik ayakta tutan Erdoğan'a karşı görünmeleri sizi aldatmasın. Asıl maksat, güçlenen ülkemizin islam coğrafyasındaki ağabeyliğini bitirmektir.

   

     Madımak'ta Aziz Nesin'i ateşe itmeye yeltenen görüntüdeki kişi olarak bir çok kez itham edilen Bay Temel ile CHP'nin emrine amade güruhunun da anlaşılan Dersim'den gelen yakma sevdası pekişmektedir. Öte yandan birbirleri ile zıt olan biri kürt milliyetçisi, yekdiğeri de kendini türk milliyetçisi gören ve yedek stepne Saadet Partisi'nin  perde arkası gayeleri çok farklıdır. Baktığınızda daha % 1'i bulmayan oy potansiyeli aleni iken, amacının asla oy toplamak ve partisini iktidar yada iktidar ortağı olmadığını anlayacaksınız. Bir siyasi parti düşünün; oyunu  artırmak gibi bir maksadı asla yok! Bu kendi vazifesi ancak, bir çok partiyi bir araya getirmek suretiyle ülkemizi güçten düşürmekle vazifelendirilmiş adeta. Herkes gibi, benimde sormak istediğim şu soruya cevap arıyorum: '' Yaptığın çalışma ve sarf ettiğin emek seni ne iktidar ne de Cumhurbaşkanı yapacak;  o halde amacın ne?''

   

     Görüşmek üzere...

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen