• Kudüs’ün en büyük bekçisi İstanbul’a sahip çıkalım!

  Kudüs’ün en büyük bekçisi İstanbul’a sahip çıkalım!
  Süleyman AYDIN

  Kudüs’ün en büyük bekçisi

  İstanbul’a sahip çıkalım!

   

  Peygamber ve Sahabelerin duasını almış, Selahaddini Eyyubinin nesli, Kıymetli Diyarbekirliler, Kuddüs kadar değerli bir kentin evlatlarıyız. İnancı, dostluğu ve insanlığı en iyi bilen, içselleştiren hemşehrilerim; takdir edersiniz ki, yıllarca İstanbul halkından şunları duydunuz:

  “Biz Diyarbekir’de askerlik yaptık, pazarlama sebebiyle geldik, doğunun falan iline giderken uğradık, gerçekten sizin gibi misafirperver, yardımsever görmedik”

  Bu minvalde muhabbetleri hep duyduk. Şimdi de artık şunları duymamızın tam zamanındır: Yunan gazetelerin coşkuyla attığı başlıkla, belediye makamına oturan zat, İstanbul'daki mübarek zatları, medfun olduğu yerde huzursuz ederken, verdiğiniz destekle yeniden kabirleri aydınlanacaktır. Hakikaten siz Kuddüs'ü fethetmekle aynı anlama gelen İstanbul’u, yeniden İslam coğrafyasının şahlanışı simgesi haline getireceksiniz.

  Sizler gerçekten Selahaddini Eyyubi'nin neslisiniz!

     Zira cennetten bir köşe olan ülkemizi bir insan vücuduna benzetirsek, İstanbul nefes borusu, Ankara beyin ve Diyarbekir’imizi de vücudu ayakta tutan ve kan pompalayan kalbe benzetebiliriz. Gelin en samimi desteğimizle Kudüs’ün en büyük bekçisi sayılan İstanbul için, 23 Haziran'a kadar gece gündüz çalışalım ve sandıklara sahip çıkmak üzere, oyumuzu kullanalım.

  Terörden en fazla çeken ve manevi dünyası en yoğun olan bir il olarak, şimdiye dek, bu manada hangi partinin ve iktidarın iyi hizmet ettiğini en iyi şekilde idrake sahibiz. Burada yatırım olmasın, kaos olsun diye her türlü fitneyi üretenler, Davos'ta ‘Wan mınuit’ diyerek İslam Dünyası geneli olmak üzere Kudüs’e sahip çıkan liderimiz Recep Tayip Erdoğan'a tepki gösterdiler.

     Geçmişte bize yapılanları unutmuş değiliz. Hemşerilerimize kuyruklu Kürt diyenler, şimdi sırf İslami hassasiyetlerimize zarar vermek, ülkemizi bölmek üzere, avucunu ovuşturanlara hizmet için, İstanbul kalesini devirmek istiyorlar.

  Eğer bizler verdiğimiz destekle deccalın oyununu ve etkisini bertaraf etmezsek, emin olun en fazla sıkıntıyı Eyyubi'nin nesli çekecek, hem ilimiz en büyük bunalıma maruz kalacak, hem de İslam ümmetinin boynu bükülecek.

  Belki mübalağa gelebilir ama 10 günü aşkın süre makam koltuğunu işgal eden zatın komünizm marşları, gitmediği kilisenin kalmayışına tanık oldunuz. Kuran tilaveti ile halkı aldatarak oy aldıktan sonra, haksız mazbatasını aldıktan sonra içkili kutlama yaptılar.

     Nefes borusunu kesmeyi amaçlayanlar, Allah Muhafaza, İstanbul'u aldıktan sonra iç kaos oluşturma suretiyle ülkemizi güçten düşürmeyi planlıyorlar.

  Yine mübalağa cümlesini kullanacağım ama, dediklerim size abartı gelmesin zira, dünyaya karşı mazlumların hakkını savunan, onların derdine göz yaşı döken ve İslam ümmeti için, çaba gösteren tek ülke ve liderimizi devre dışı bırakmak en büyük arzularıdır.

  Somali, Bosna Hersek, Sudan, Afrika, Yemen'deki yetimlerle alay edenlerin, maalesef kendilerini insan addedenlerin ve başımıza ördükleri çorapları görmemişiz gibi, buldukları yandaşlarla bizi bölme sevdaları vardır. Haksız bir mazbata ile oturma konusunda en büyük destekçilerine baktığımızda Avrupa'nın göbeğinde camilerde şehit edilen Müslümanlar aklımıza gelsin.

  Evet! Ülkemizin kalbi, Diyarbekirli hemşehrilerimiz, Kudüs’ü fethetmenin gereği vardır. İstanbul kalesini tekrar alırsak, emin olun yeniden Selahaddini Eyyubi olacak cesarete sahip bir liderimiz vardır.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen