• İNCE KEFAL

  İNCE KEFAL
  Süleyman AYDIN

  İNCE KEFAL

   

     Bakıyorum da Bay Kemal siyasi kurnazlığı kanıksamış. Cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki manipülasyonu aynen böyle adlandırılabilir. Bir taş ile iki kuş demesem bile, iki amaç güdümde olduğundan emin oldum. İki taş ile iki kuş siyaseti zahirdir.

   

     Birinci taşı ile hangi kuşu vurdu biliyor musunuz? Açıklayacağım elbette. Lâkin inanmayacaksınız. Ana muhalefet olup hiçbir sorumluluğa girmeden, proje üretmeden, hesap vermeden, aldığı maaşı keyfince ve makamın da forsunu kullanarak başkanlığını sürdürmeyi garantiledi. İstediğinin tam da bu olduğuna; Muharrem İnce gibi, adı bir bayanı taciz etmesiyle bilinen birini Cumhurbaşkanı adayı göstermesinden kanaat getirdim.

   

     Parti içerisinde birçok değerli insan varken,  oy birliği ile malum kişiyi göstermeleri iktidar partisinin de işine gelmelidir. Alan memnun satan memnun usulünden hareketle belirlenen strateji sonuç itibarı ile ülkemize hantallık getirecektir. Hükümeti seçimden seçime çalıştıran kaide, işi 2023'e vardıracaktır. Hal böyle iken, arkası pörsümüş bir parlaklık gayesi vücuda getirecektir.

   

     İkinci taşa gözleri kör, gelip çarpma olayı da ince kurnazlığın farklı bir versiyonudur. Hince bir proje ile Cumhurbaskanlığına aday gösterilen Muharrem İnce'nin bir kaç dönemdir CHP Genel Başkanlığı'na aday olması ve her seçimden sonra başarısızlığı Sayın Kılıçdaroğlu'nun yüzüne haykırmasının da topyekûn çözümü oldu. Başarısız bir tablo olunca faturaya gürleyen ve milletvekili de olamayacağı için de partide ağırlığı kalmayacağından ötürü eminim Bay Başkanı şimdiden pişkin pişkin güldürmüştür.

   

     Ne âlâ memleket vaziyetinden bir tepkime ile yapılacak yorum üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımızın memnuniyetinin olmayacağını bilirim. Önce kendisi harıl harıl çalışan ve yönetimini çalıştıran anlayışın,  zaman zaman özellikle dış politikada desteğine karşılık vermeyen muhalefetin düşük hatta çok düşük profilli aday belirlemesine sevineceğini sanmıyorum.

   

      Proje Meral, Madımak şüphelisi İngiliz hayranı Temel ve bir kaç oyu ancak olabilen, geçmişi çok karanlık Perinçek ile kol kola Külliye'ye yürümüş gibi görünen ekibin yaptıkları hareket, çıkardıkları cıngar yine de ülkemizin gayrı safi milli hasılasına zarardır desem, ciddiye alın lütfen. Bu kadar gürültü ile pespaye siyaset neonlarını göstererek iktidara verilen şecim bütçesinin dışında, emniyet vesair kurumların tedbirlerinden dolayı harcanan bütçe pekâlâ hizmette kullanılabilirdi.

   

     Görüşmek üzere...

    

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen