• SAĞLIK OLSUN

  SAĞLIK OLSUN
  ŞEVKET KOYUNCU

  SAĞLIK OLSUN

   

  Önceki akşam saat 19:36'da yeğenimin karın ağrısı şikayeti üzerine aradığım 112 acil servis telefonunun öbür ucundaki hanımefendinin kibar,sakinleştiren ve yardım eden tavrı dikkatimi çekti.Santral görevlisinin bağlamış olduğu isimsiz iyilik meleği doktor hanımefendi de aynı üslup ve insani melekelerini ön planda tutarak yardımcı oldu.

  Derken 20 dakika sonra ambulans sanırım 40 ile 50 yaş civarında doktor bir bey,genç bir hemşire hanım ile ikametimize intikal ettiler.ilk muayene,gerekli müdahale psikolojik olarak rahatlatma ve en uygun cümleler nezaretinde yönlendirmesi karşısında içimden geçen cümle şu oldu:Rabbim sizden razı olsun İnşallah.

  Razı olsun İnşallah yüreğimin taa en derin yerinden geldi,emin olun.Birtek ambulansla gelen doktor ,hemşire,ulaşım sorumlusu,santral memuru ve telefonla halimizi soran doktora değil elbette.Sistemi bu denli çok iyi bir seviyeye çıkarmada rolü olan sağlıktan sorumlu vali yardımcımız Sayın Fatih Cıdıroğlu ,il Sağlık Müdürümüz Sayın Cihan Tekin Bey'den de binlerce kez Allah razı olsun inşallah.

  Pandemi sürecini çok iyi yönetmeleri karşısında Diyarbakır olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.Gecesini gündüzüne   katan doktorlarımız başta olmak üzere sağlık çalışanlarının fedakarlıkları gözümüzden kaçmaz. Lâkin şunu da unutmamalıyız ki, iyi bir yönetimin hakkı yenmez. Allah'a şükür samimiyetle hareket eden İl Vali Yardımcımız Sayın Fatih Cıdıroğlu ve İl Sağlık Müdürümüz Sayın Cihan Tekin var. Ayrıca hastalık bulaş riskinin en üst seviyede olduğu bir dönemde her türlü tedbiri alarak en iyi şekilde tedavi etmek suretiyle, evde karantina altında olanlara bizzat ilaç ve doktor göndermeleri de bizi ziyadesi ile mutlu etmektedir.

  Pandemi sürecinde Görme Engelli vatandaşların da sağlık açısında riske girmeden, hastaneye gitmeden,sağlık ekiplerinin evlerine kadar gidip testlerinin yapılması da takdire şayandır.Sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı Sayın Fatih Cıdıroğlu ve İl Sağlık Müdürü Sayın Cihan Tekin. Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Akif Karakaş şahsında ve tüm görme engelli vatandaşların gönlüne girip,teşekkür ve dualarına mazhar olmuştur. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi ile hareket eden devleti millete sevdiren böyle değerli ve dürüst bürokratları gördükçe ,tanıdıkça , gururlanmamak elde değil.Çünkü feraset sahibi aziz halkımız vefayı bilen insanlardır.Bizde bu iki değerli bürokratlarımıza başarılı çalışmalarından dolayı kamuoyu önünde Diyarbakır halkı adına Duamızda olmakla beraber teşekkürlerimizi iletirken iyi ki varsınız diyoruz.

  Görüşmek Dileğiyle

  NOT:Kendimiz ve sevdiklerimiz için maske mesafe ve hijyen kurallarına lütfen uyalım.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen