• EĞİTİMİN AK YÜZÜ

  EĞİTİMİN AK YÜZÜ
  ŞEVKET KOYUNCU

  EĞİTİMİN AK YÜZÜ

   

  İl Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun gelişi kentimiz üzerindeki ölü toprağını kaldırdı. Her alan, birim, kurum ve makamlar ayrı ayrı önemlidir ancak eğitim ve sağlık ehemmiyet gerektiren noktalardır. Sağlık ile ilgili araştırmamı ve yazacaklarımı ileriki zamanda okuyacaksınız. Eğitim meselesi de sağlık kadar elzemdir.

  Eğitim meselesini ele alırken daha önce Bismil ilçemizde Milli Eğitim Müdürü olan Sayın Aydın Ak'ın projelerine olan takdirden ötürü yazmama kolaylık oldu. Her öğrencisinin eğitimi ile birebir ilgilenmesi fakir hasta ve her fedakarlığı bilinmektedir. Yaptığı projelerle eğitime iyi bir kalite getirmiştir. Hele hele okumaya teşvik için verdiği ödülleri de unutamayız.

  Gelecek nesillerin eğitimli yetişmesi demek gençlerimizin terör örgütlerinden uyuşturucu müptelası hırsız ve her türlü suçu işlemekten uzak duracağı demektir. Bu da çocuğunun topluma faydalı olması doktor öğretmen vali kaymakam hayallerinin gerçekleşmesidir.

  Yine Aydın Ak Bey'in olduğu bir eğitim kurum yukarıda değindiklerimin gerçekleşmesi anlamına gelir. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel Arslan Bey'in eğitim konusunda çok kısa ve pandemi sebebiyle uzaktan eğitimle de olsa hareketliliği ve büyük umut vadeden anlayışı da dikkatimizden kaçmamıştır. Aydın Ak Bey gibi bir başarı ve değeri de tercih etmesi bize sunabileceği en büyük referanstır.  

  Aydın Bey'in atandığı Kayapınar ilçemizde de eğitim konusunda başarılı çalışmalarını ve sürdüreceğini ve yeni projelerle taçlandıracağını birçok ilklere de imza atacağına yürekten inanıyoruz. Görüşmek Dileğiyle

  NOT: Kendimiz ve sevdiklerimiz için maske mesafe ve hijyen kurallarına lütfen uyalım.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen