• EGE'NİN İNCİSİ VEYA EGE'NİN GÖZ BEBEĞİ

  EGE'NİN İNCİSİ VEYA EGE'NİN GÖZ BEBEĞİ
  ŞEVKET KOYUNCU

  EGE'NİN İNCİSİ VEYA EGE'NİN GÖZ BEBEĞİ

   

  Cuma günü sabah kahvaltı yaptıktan sonra abdestimi alıp cuma namazı için evden çıkıp caminin yolunu tutarken güneşli bir sonbahar gününde kaldırımlarda sararmış ağaç yaprakları arasında yürürken içimi bir karamsarlık ve sıkıntı kaplamıştı,kainatın yaratıcısı Allah (c.c.) kudretini camiye varana kadar hep düşünüp tefekkür ede ede camiye vardıkyan sonra hoca efendi minbere çıkıp hutbesine başladı.

  Zaman'ın iblisi diye biri mikrop mu Macron mu onun içimizdeki hain, kanları bozuk, onun fikriyatında olan insanları geçmişten bugüne dek  örnekler  vererek hutbesini bitirdikten sonra namazımı eda edip camiden çıkıp çevreyi ve insanları gözlemleyerek uzun zamandır görmediğim değerli Genel Yayın Yönetmenim değerli insan, dost canlısı, etrafına dağıttığı pozitif enerjisi ve alçak gönüllülüğü ile kalbimizde her zaman yer edinmiş güzel insan Engin Öztürk Bey'i gazete bürosuna gidip ziyarette bulundum.

  O anda sabah ki içimi kaplayan sıkıntı ve ruh halim aklıma geldi. Engin Bey ve ben donup kaldık. Odanın içini 5-10 dakika boyunca bir sessizlik kapladı. "Herşeyin Allah'tan geldiğini can ve mal kaybının az zaiyatla geçer inşaallah."diye dua ettik. Yazıyı kaleme aldığım an itibariyle ölü sayısı altmış dokuz yaralı sayısı ise dokuz yüz elli'nin üstünde olduğu haber kanalına yansıyordu. Kor ateşi gibi içimize düşen  bu diğal afette ölenlere Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Güzelim gençlik yıllarımın geçtiği Ege'nin incisi İzmir'de bulunan akraba, eş, dost ve arkadaşları gece yarısına kadar arayıp iletişim kurabildiklerimle geçmiş olsun dileklerimi iletip yanlarında olduğumuzu, moral ve psikolojik olarak destek oldum.

  Daha öncede Van, Bingöl, Elazığ ve Malatya illerimizde depremler olmuştu. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Bakanlarımızın hepsi olay yerine intikal ettiler. AKUD, AFAD, UMKE ,Sağlık personelleri, polisimiz, askerimiz 6000'in üstünde personel ile bir can gitmesin diye cansipare koordineli bir şekilde 7/24 çalışıyorlar. Devletimiz ve Sayın Başkanımız Erdoğan liderliğinde tüm kurumlar,STK'ler aziz milletimizle bunun da üstesinden gelecektir. Muhalefet'in ve fitnecilerin bakış açılarınıda daha sonra ele alacağız. Buluşmak dileğiyle.

  NOT

  Duygusal kalbi  insan sevgisiyle dolu, ağlamaklı titrek sesiyle "Abi insanlar ölüyor, yaralılar çok var, duacı olun." diyen Adnan kardeşime ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Adnan biz seninle neleri atlattık, inşaallah bunu da atlatırsın güzel insan...

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen