• DAVACIYIZ

  DAVACIYIZ
  ŞEVKET KOYUNCU

  DAVACIYIZ

   

  Bizi geçmişimizden, benliğimizden koparanlardan, fıtratımızdan uzaklaştıranlardan, bizi gayesiz, amaçsız, idealsiz, başıboş avare bir hayat yaşamaya sevk edenlerden, bize şefkat, sevgi ve alaka göstermeyip, meselelerimizle yeterince karınca kararınca misali ilgilenmeyenlerden, bizi yanlızlığa, karamsarlık ve bedbahtlığa itenlerden davacıyız!..

  Bizi olmayacak seraplardan meçhul bir aleme at koşturanlardan, bizi bizden çalanlardan, hakikati, doğruyu bizden saklayanlardan, tüm güzel fazilet hislerimiz topyekün imha edenlerden, bizi birbirimize kırdırtanlardan ve öğretmeyenlerden davacıyız!..

  Bizi, canımız olan ailelerimize isyana baş kaldırmaya zorlamayanlardan, saygı ve sevgi gibi mefhumlarımızı gasp edenlerden, fikirlerimize şer tohumları karıştıranlardan, ellerimize oku diye ahlaksızlık ve dinsizlik kitaplarını tutuşturanlardan, ruhumuzu soyup bizi can evimizden vuranlardan davacıyız!..   Davacıyız!..

  Evet sizlerden, siz dünyadan bir haber nemelerimci, umursamaz, bencil ve sürekli başkalarını suçlayıp kendi suçlarını görmeyenlerden davacıyız!..

  Bizi yıllardır küfür bataklığında çırpındık durduk, belki bir kurtaran bulunur ümidiyle yaşadık hep lakin her gelen battığımız çukuru açıyordu, çırpındıkça batıyorduk. Bizim için batmak kaçınılmaz bir sondu.

  Tam boğulmak ve nefesimizi verecek üzereydik ki işte o anda onurlu ve kutsal bir el uzandı, çekip kurtardı. Bizi küfrün karanlık ve korkunç dehlizlerinden, öğlesine sarıldık ki kopmamak üzere artık can cananına kavuşmuş, ruhumuzda o ebedi huzur hazzına varmanın tarifsiz duygu ve hissiyle doluvermişti. Bizi fikirden düşünceden ideal ve gayeden uzak, suni taklit ve montaj bir yaşantıya itenlerden davacıyız!..

  Bizi “Afyon, yobazlık, gericilik” tahrikleriyle dinimizden koparan bizi birbirimize yabancılaştıran ve bizi hayalperest bir yaşamın ahtapot kollarına teslim edenlerden davacıyız!..

  Görüşmek Dileğiyle

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen