• ALLAH'IM SESİZ KALDIĞIMIZ İÇİN UTANIYORUZ

  ALLAH'IM SESİZ KALDIĞIMIZ İÇİN UTANIYORUZ
  Recep İDİKUT

  ALLAH'IM SESİZ KALDIĞIMIZ İÇİN UTANIYORUZ

   

  Allah (cc) ım bizi affet.

   

     Kur'an (insanlığa)hizmet etmeye çağırırken, yüzlerce ayet bu uğurda fedakârlığın ne büyük saadet olduğunu anlatırken, bizler zelil ve miskin bir halde oturmuş bekliyoruz. Bir şey yapmadan gökten melekleri yada Allahın görünmeyen askerlerinin gelmesini bekliyor,  eziklik ve vicdan azabıyla kıvranıp duruyoruz…

   

     Hakkın kazanması için duanın gücüne inanıyoruz elbette ama, kavli duanın yanına fiili çalışmayı da eklemenin de gereğini bilmemiz lazımdır. Belki bir şeyler yapıyoruz ama yaptıklarımız, yapmamız gerekip de yapamadıklarımızdan daha çoktur.

   

     Allah’ım!..

  Bu ümmetin ve özelde  ülkemin insanlarına  yapılanlar çok ağır geliyor, yüreğimiz volkan gibi yanıyor ,gecenin tenha sessizliklerinde ağlamadan duramıyor ,bu sorumluluğu  kaldıramıyor altında inim inim iniliyoruz Allah’ım!..ya rabbi hani bize  Kur’an’da   demiştin ya ‘’ taşıyamayacağınız yük yüklenmeyecek ‘’sözünün gölgesi rahmeti  ve merhametine sığınıyor ve sabrı kuşanıp lütfuna umut bağlıyoruz…   

     Ümmetin (Müslümanların) üzerindeki kara bulutların üst üste gelmesi ve bunlara seyirci kalması… Annelerin feryatları… Çocukların çığlıkları… Çıkış için bir çare bir tünel bir ışık bir rehber gerek….Sanırım o rehber Kur’an’ dır. Ona sımsıkı sarılmadıkça  bu tümsekler ve badireleri kuşatan sırtlanlar, hep yolumuzun üstünde pusuda bekliyor olacak bizİ. Hem zaten cennete giden yol tümsekler  badireler  sırtlanlar  elem ve gözyaşı ve nefse ağır gelen şeylerle  donatılmamışmıydı? Demek ki çektiğimiz sıkıntılar cennete doğru yol alışımızın resmidir. 

   

   Devletini, milletini seven, korkuyla tanışmamış, dünyanın pılına pırtısına aldanmamış, can ve mallarını cennet karşılığında Allah (cc) a satan dava sevdalı yiğit erler!..Şimdi daha da yakinen inanmalıyız ki; yeryüzündeki zalimler derin güçler uluslararası güçler, feto, örgütler paralel yapılar kaybedecekler. Amerika, Avrupa, yahudiler kaybedecekler, haçlılar kaybedecekler, onların işbirlikçisi olan münafıklar kaybedecekler. Bu gaddarlara, zalimlere destek ve cesaret veren zavallılarda. Ölümü korkutan yiğitler karşısında kaybetmeye mahkum olacaklardır.

   

     Hidayeti Allah’ın kudretiyle elinde tutanların  yardımıyla islamiyet ve insaniyet kazanacaktır, hakkın taraftarları kazanacaklardır. Ümmet kazanacak, ülkemiz kazanacaktır, ülkemizin fedakâr ve cefakâr müminleri kazanacaklardır. Vicdan kazanacak ve kazanıyor da; ancak, başarı çalışma ve ter dökmekle doğru orantılıdır, bunu hiçbir zaman unutmamak gerekir.

   

      Ümmetin mazlum coğrafyaları olan Filistin; Suriye, Irak, Mısır, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın umudu bu ülkedir. 

   

  Burası ümmetin son umut kapısıdır.

   

     Şu ayet ve hadisler ruhumu ve beynimi kemiriyor: Daha çok ümmettin dertlerine çözüm üretmem gerektiğini söylüyor. Ülkeme, milletime daha fazla hizmet etmem gerektiğini söylüyor.

   

    “Şüphesiz Allah, müminlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır..” (Tevbe 9/111)

   

  “Sevgi, yardımlaşma ve dayanışmada tüm Müslümanlar, bir bedenin organları gibidir. Bedenin bir organı rahatsız olduğunda, diğer organlar uykusuz kalarak onun acısına ortak olur”

     Ya bizler ne yapabiliriz?

  Kendimizle beraber davamıza, ülkemizin birliğine, yapılan hizmetlere, ülkemizde milletin gönlünde taht kuran cumhurbaşkanına ve oylarına sahip çıkmalıyız. Bu seçimde pasif oy kullanıcı değil, oy kullanmakla beraber en az çevremizdekileri ne bunun Ülkenin huzuru ve bekası adına önemli olduğu vurgusu nu yapmak en az on iki kişiyi de buna ikna etmeliyiz.

   “Müslümanların dertleriyle dertlenmeyenler onlardan değildir”

  sözü tam da bu gün için çok manidardır.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen