• Allah’ım! Sessiz kaldığımız için utanıyoruz;

  Allah’ım! Sessiz kaldığımız için utanıyoruz;
  Recep İDİKUT

  Allah’ım! Sessiz kaldığımız için utanıyoruz;

   

  Allah (cc) ım bizi affet.

   

  Kur'an (insan lığa)hizmet etmeye çağırırken, yüzlerce ayet bu uğurda fedakârlığın ne büyük saadet olduğunu anlatırken, bizler zelil ve miskin bir halde oturmuş bekliyoruz. Bir şey yapmadan göktenmelekleri yâda Allahın görünmeyen askerlerinin gelmesini bekliyoruz, yâda eziklik ve vicdan azabıyla kıvranıp duruyoruz…

   

  Hakkın kazanması için Duanın gücüne inanıyoruz elbette ama kavli duanın yanına fiili çalışmayı da eklemenin de gereğini bilmemiz lazım. Belki bir şeyler yapıyoruz ama yaptıklarımız, yapmamız gerekip de yap madıklarımız dan çok .

   

  Allah’ım… Bu ümmetin ve özelde ülkemin insanlarına yapılanlar çok ağır geliyor, yüreğimiz volkan gibi yanıyor ,gecenin tenha sessizlik lerinde ağlamadan duramıyor , kaldıramıyorum Allah’ım!..

   

  Ümmetin (Müslümanların) üzerindeki kara bulutlar üst üste gelmesi ve bunlara seyirci kalmak… Annelerin feryatları… Çocukların çığlıkları…

   

  Devletini, milletini seven, Korkuyla tanışmamış, dünyanın pılına pırtısına aldanmamış, can ve mallarını cennet karşılığında Allah (cc) a satan dava sevdalı yiğit erler… Şimdi daha da yakinen inanmalıyız ki; yeryüzündeki zalimler derin güçler uluslararası güçler, feto, örgütler paralel yapılar kaybedecekler. Amerika, Avrupa, Yahudiler kaybedecekler, haçlılar kaybedecekler, onların işbirlikçisi olan münafıklar kaybedecekler. Bu gaddar ve zalimlere destek ve cesaret veren zavallılarda kaybedecekler.

   

  İslamiyet ve insaniyet kazanacaktır. Hakkın taraftarları kazanacaklardır. Ümmet kazanacak Ülkemiz kazanacaktır. Ülkemiz ’in fedakâr ve cefakâr müminleri kazanacaklardır. Vicdan kazanacak Ve kazanıyorlar da,

   

  Filistin; Suriye, ırak, Mısır, Kudüs ve Mescidi Aksanın umudu bu ülke…

   

  Burası ümmetin son umut kapısı…

   

  Şu ayet ve hadisler ruhumu ve beynimi kemiriyor daha çok ümmettin dertlerine çözüm üretmem gerektiğini söylüyor, ülkeme milletime daha fazla hizmet etmem gerektiğini söylüyor.

   

  “Şüphesiz Allah, müminlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır..” (Tevbe 9/111)

   

  “sevgi, yardımlaşma ve dayanışmada tüm Müslümanlar bir bedenin organları gibidir. Bedenin bir organı rahatsız olduğunda, diğer organlar uykusuz kalarak onun acısına ortak olur”

   

  Ya bizler ne yapabiliriz! Kendimizle beraber davamıza, ülkemizin birliğine, yapılan hizmetlere, ülkemizde milletin gönlünde taht kuran cumhurbaşkanına ve oylarına sahip çıkmalıyız. Bu seçimde pasif oy kullanıcı değil oy kullanmakla beraber en az çevremizdekileri ne bunun Ülkenin huzuru ve bekası adına önemli olduğu vurgusu nu yapmak en az on iki kişiyi de buna ikna etmeliyiz.

   

  “Müslümanların dertleriyle dertlenmeyenler onlardan değildir” sözü kocattı beni…

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen