• EĞİTİMDE 2023 VİZYONU

  EĞİTİMDE 2023 VİZYONU
  Mehmet TURA

  EĞİTİMDE 2023 VİZYONU

   

  Eğitimde 2023 Vizyonu bekleneni karşıladı mı? Birçok kişinin günlerdir beklediği vizyon açıklandı. Tabi bazı kişilerin umduğu şeyler varken bazı çevrelerin beklentilerini karşılamadı.

   

  Okul öncesinin zorunlu hale geleceği de vizyon kapsamında. Bu zorunluluk ile okul yaşı gelip okula gönderilmeyen birçok çocuk da okulla buluşma mutluluğu yarayacak.

   

  Sözleşmeli öğretmenlerin 6 yıl bir yerde çalışma zorunluluğunun kalması, yerine 3+1 modelinin gelmesi de sevinç verici bir şey.

   

  24 Kasımda Öğretmenlere bir maaş ikramiye yıllardır söylenip verilmeyen bir vaat. Bu vizyonda öğretmenlerin gözü bu müjdedeydi ama olmadı.

   

  Okul yöneticilerinin atamasının liyakatlı bir şekilde yapılacak olması ümit verici bir vizyon. Bu vizyon ile hak eden kişiler yönetici olacak.

   

  İlkokullarda not sistemi yerine beceri temelli sistem ile çocuklar not korkusundan kurtulacak ve daha başarılı bir gelecekle buluşacak çocuklarımız.

   

  2023 Vizyonu 4 yıllık bir vizyon olarak umut verici. İleriki yıllarda vizyonun gerçekleşip eğitimde muasır medeniyet seviyesine geleceğini göreceğiz.

   

  Yıllardır beklenen bir bakan olarak tüm eğitim camiasının bakanı olmayı başaran bir Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr Ziya Selçuk'a teşekkür ediyoruz.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen