• ÇOK UZAKTAN EĞİTİM

  ÇOK UZAKTAN EĞİTİM
  Mehmet TURA

  ÇOK UZAKTAN EĞİTİM

   

  Malumunuz dünya zor günlerden geçiyor. Pandemi birçok ülkeyi ekonomik, sosyal, sağlık, eğitim vb. gibi alanlarda çöküşler yaşattı. Ülkemiz de bu zor süreçte birçok ülkeye nazaran daha iyi geçirdi ve geçiriyor.

  Öğrenciler okula gitmediği için çoğu ülke uzaktan eğitime geçti. Ülkemiz de uzaktan eğitim ile öğrencilere ulaşmaya çalıştı. Fakat şehir merkezlerinde oturan öğrenciler bir şekilde eba tv, tablet, bilgisayar gibi elektronik aletlerle uzaktan eğitimi yapmaya çalıştılar. Ama köyde oturan öğrenciler bu kadar şanslı değil. Bazı köylerde elektrik yok, bazı öğrencilerin evinde televizyon yok, bazılarında tablet yok. Tabi birçoğunda internet yok. Bu yüzden uzaktan eğitim onlara çok uzaktan eğitim haline geldi.

  Hayırsever bazı zenginlerimiz öğrencilere tablet dağıtmaya başladı. Cumhurbaşkanı mızın talimatıyla öğrencilere 500 bin tablet dağıtılacak. Öğrenciler bu tabletlerle ebaya girip canlı dersleri izlemeye başlayacaklar. Bir nebze de olsa öğrenciler için ilaç olacak.

  İnşallah en kısa zamanda bu virüs illetinden kurtulup öğrencilerin okullarında öğretmenleri ile yüz yüze eğitim alacağı günleri göreceğiz.

  Bu süreçte öğrencileri için fedakarlıkta bulunup canla başla çalışan tüm idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen