• MÜSLÜMANIM DEMEK YETMEZ

  MÜSLÜMANIM DEMEK YETMEZ
  Hasan YOSUNKAYA

  MÜSLÜMANIM DEMEK YETMEZ

   

  1950 li yıllarda Müslüman bir  çocuk olarak,çevremde gördüğüm herkes müslümandı. Bize diyorlardı : Türkiye'de yaşayan nüfusun. %99 u müslümandır. Biz de şeksiz şüphesiz inanıyorduk ve çok seviniyorduk.Camii imamı her Cuma günü hutbesinde bütün      Müslümanlar Cennete girer, gavurlar de Cehenneme,diyordu.

  Hoca, köy camiinde vaaz verirken diyordu ki: Kim  ümründe bir kere kelime-i şehadet getirirse artık O, müslümandır.Bütün müslümanlar cennete gireceğine göre ,

  çevremizde gördüğümüz  tüm kötülük yapan müslümanım diyenler de   cennete girecekti.

  Bazen seviniyor, bazende üzülüyorduk.Bütün müslümanların cennete girmesi halinde, Müslümanım deyip müslümanlara zulm edenler, İlahi adalet'e sığmayacağını düşünerek üzülüyorduk.

     Şimdi anlıyoruz ki ,kişinin ben müslümanım demekle ilahi adalet önünde hesap vermeden cennete giremez.Münafık,

  zinakar,katil,faizci,zalim....gibi nice haksızlık yapan ve İslama aykırı eylemler içinde olanlar,illahi adalette yakasını kurtaracağını düşünüyorlarsa yanılyorlar.Her müslüman'ım diyen ,hemen şimdi tövbe ederek, her türlü islam dışı davranışlardan vaz geçerek,daha doğru,daha dürüst ve Kur'anın hizmetkarı olmalı,islamın tüm kural ve İlkelerine uygun hareket etmelidir. Düzgün olursak ,hem dünyamızı,hemde ahiretimizi kurtarırız. İnşallah.Dünyadaki diğer tüm  herkese de huzur kazandırırız.

     Cenab-ı Hakk:

     "Ey iman edenler! Allah’ın dinine karşı savaş açan, insanî ve ahlâkî değerleri hiçe sayan, inanç, ibâdet ve düşünce özgürlüğüne zincir vuran bütün fitne ve kötülük odakları tamamen yok edilip ortadan kaldırılıncaya ve yönetimde mutlak otorite ve egemenlik anlamına gelen din, tamamen ve yalnızca Allah’ın iradesine uygun bir hâle gelinceye ve böylece, Kur’anın belirlediği adalet, özgürlük ve barış ortamı tüm dünyada egemen oluncaya kadar onlarla savaşın! Eğer zulüm ve haksızlıktan vazgeçerlerse, kendilerini kurtarmış olurlar. Unutmasınlar ki, Allah yaptıkları her şeyi görmektedir ve hak ettikleri mükafatı onlara elbet. (Enfal.39)

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen