• KIŞ BİTİYOR, BAHAR GÖRÜNMEYE BAŞLADI

  KIŞ BİTİYOR, BAHAR GÖRÜNMEYE BAŞLADI
  Hasan YOSUNKAYA

  KIŞ BİTİYOR, BAHAR GÖRÜNMEYE BAŞLADI

   

           Hülem ettiler, külem ettiler.

  Sıkıntılı olduğumuz bir zamanda büyüklerimiz, evimizi hırsızlardan korumak için cepheden cepheye koşarak düşmanla uğraşırken, düşmanlarımız bir olup, evimizi başımıza yıktılar. Sonra birileri gelip, bize gece kondu yaptı.

  Gecekonduyu yaptıran düşmanlar, gecekonduyu yapan, usta ve işçileri kışkırtarak, bizi gecekondumuzda da kendi halimize bırakmadılar.

  Yememizden, içmemize, giyimimize, kuşamımıza, özel hayatımıza, dilimize, dinimize, ibadetimize, hatta uykumuza bile müdahale ettiler. Biz on yıllarca gözyaşlarımızı içimize akıtarak sabrettik. Taa ki, çoğalıp evimizin yönetimini ve işlerimizi ele alıncaya kadar, Geçmişte zorbaların, düşmanlarımızın kışkırtması ile bizden aldıklarını tek tek geri almaya başlayınca, düşmanlarımızın üzerimize saldıkları, hırsız ve zorbalar bağırmaya başladılar.

    Bizi hırsız ilan ettiler. Ailemizin bazı ahmaklarını da saflarına almalarına rağmen. Allah’a şükür biz badireyi atlattık sayılır, Karlar erimeye, baharın belirtisi yeşillikler görünmeye başladı.

           Rabbime şükürler olsun. Evimizin idaresini elimize aldık. Şimdi onlar ciyak ciyak bağırıyorlar. Kimi: Niye asker üniforma ile cuma namazına gidiyor.

  Kimi: Eğitim reformuna izin veremeyiz, Cumhuriyetin ilkelerine dokutturmayız diyor.

  Kimi: Tesetörlü (Müslüman ) kadın yargıca güvenmiyorum diyor.

  Kimi: Bu darbe iyi, şu darbe kötü, diyerek darbeleri meşrulaştırmaya çalışıyor.

  Kimi: Yapılmakta olan Hukuk reformu ile oluşacak adil bir hukuk sistemini istemiyor. Eski türküleri tekrar söylemeye başladılar. “ŞERİAT’I GETİRİYORLAR” Diye bağırıyorlar.

  Kimi: Ayasofya Camii namaza açılınca, Yunan’lılarla birlikte ağlayarak, gazetesine manşet atıyor “2020’nin en kötü olayı “Ayasofya'nın, namaza açılması” diyor.

         Bu eşkıya ve hırsızların sonu yaklaşınca, ortalığa düştüler.

  Birileri ABD de sığınma yeri buldular, birileri Almanya'da, Şimdi bunlarda sığınacak ülke aramaya başlayacaklar. Ama zor bulurlar. Kaçacak delik aramak zorunda kalacaklar.

  BİZ HANE HALKINA,

  MERHUM AKİF'İN DEYİMİYLE:

  Allâha güven, sa'ye sarıl, hikmete râm ol.

  Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen