• HOŞ GELDİN SAYIN MAARİF MÜDÜRÜ YÜKSEL ARSLAN

  HOŞ GELDİN SAYIN MAARİF MÜDÜRÜ YÜKSEL ARSLAN
  Hasan YOSUNKAYA

  HOŞ GELDİN SAYIN MAARİF MÜDÜRÜ  YÜKSEL ARSLAN

   

       Her görev bir nöbettir.Nöbetçi nöbetini  tutar,süresi dolunca, gelen nöbetçiye nöbeti devr eder.Sayın Faysal  Taşçıer, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görev süresi sona erdi.Yerine sayın Yüksel Arslan, görevi devr aldı.

     Her yeni göre, yeni bir heyecandır. Hedefe bir adım daha yaklaşmış olmak demektir.Tüm görevlerin bir çıraklık dönemi, birde ustalık dönemi vardır.Sayın Arslan, Şırnak,Erzurum ve Antalya illerinde çıraklık ve  ustalık dönemini geride bırakarak bölgenin kalbi ,kardeşliğin adresi, Sahabenin evinde mega icraat yapmaya geldi.İnşallah.

  Sayın Yüksel'in Diyarbakır'da göreve başlarken yaptığı açıklamasındaki aşağıdaki ifadesi başarılı çalışmanın teminatıdır.

   "2023 Eğitim Vizyonu" istikametinde çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğimizi, , istiklali ve istikbali uğruna, gözünü budaktan esirgemeyen aziz milletimize layıkıyla hizmet olduğunu belirtmek istiyorum."

  Tarihimizde ve kültürümüzde,önemli beldeler,sırayla,Mekke,Medine,Kudüs, Diyarbakır ve  İstanbul  gelir.

  Diyarbakır'da sayısı kesin olarak bilinmeyen şehit Sahabe ve Peygamber kabirleri vardır.Bu peygamber ve sahabelerin,kabirleri yanı sıra, isimleri ve adresleri bilinmese de onların torunları bu şehirde yaşamaktadırlar.Miladi 639  tarihinde Diyarbakır ,Hz. Ömer döneminde sahabeler tarafından Darül İslam haline getirdikten sonra, bu güne kadar onların suyu yüzü hürmetine bir daha kafir ayağı bu beldeye basmadı.Bu beldede kamu görevini layıkıyla yapan, yöneticiler her zaman başları dik,göğüslerini gere gere  gezerek görev yaparlar.

    Ne zamanki bu beldenin yöneticileri kolları sıvayıp işe başlayınca görünmeyen, karanlıkta gelen gizli bir el ,ortalığı karıştırdı.İnşallah o karanlıkta gelen gizli eller,bundan böyle olmayacaktır. Elleri tek tek kırılacak,kardeşliğin pekişmesine  engel olanlar, devre dışı kalacaklar.

  Uzun yıllar bu ilde Okul müdürlüğü yapmış biri olarak diyorum ki: Alt yapı yeterlidir.Un var,şeker var,yağ var, helva yapacak usta lazımdı.

     İlimize yeni atanan  il valimiz sayın Münir Karaloğlu'nun hizmet merkezli emir ve talimatları doğrultusunda,diğer kamu kurum ve  kuruluşu ile işbirliği  içinde,

  öğrencilerimizi ecdadına ve kardeşliğe layık yetiştirmek için, öğretmen,idareci ve velilerle sıkı bir işbirliği içinde başarıyı yakalamak mümkündür.

      "At sahibine göre kişner."

  Ata sözünde bizim çıkaracak ders vardır.

    Kötü öğrenci,öğretmen veya idareci yok ,çalışmayan vardır .Bunları çalıştırmak güler yüzlü, tavizsiz denetim ve kontrol ile  mümkündür.

    Yeni Maarif Müdürü  sayın Yüksel Arslan,en kısa zamanda kadrosunu kurar,ekip olarak Bismillahirrahmanirrahim  deyip işe başlar.

    Yeni maarif müdürü sayın Yüksel Arslan'a hoşgeldin der, kendisine başarılar diliyorum.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen