• BİRBİRİMİZİ ANLAMAYA ÇALIŞALIM!

  BİRBİRİMİZİ ANLAMAYA ÇALIŞALIM!
  Hasan YOSUNKAYA

  BİRBİRİMİZİ ANLAMAYA ÇALIŞALIM!

   

       Bazen haklı olduğumuz bir davada, meramımızı anlatırken, değişik anlamlara gelen veya değişik anlamlar yüklenebilen kelimeleri kullanmakta kaçınmalıyız.

  Kötü niyetli kimseler, pusuda bekliyorlar. Senin bir vesileyle faklı anlamlara gelen kelimeyi kullanmışsan, O, kimseler o kelimeyi alıp senin anlatmak istediğin anlamın dışında başka bir anlamda yorumlarlar.

  Maksat ortalığı kışkırtmak, farklı kelimeleri, farklı yerlerde ve farklı zamanlarda kullandığımız zaman, senin anlatmak istediğin maksadı anlamayan kimseler, kullandığımız kelimelerin mecaz veya yan anlamı üzerinde bizim kastımızın dışında başka başka anlamlar yükleyerek bize saldırırlar.

        Bir seçim gezisinde, Sayın Erdoğan Doğu Anadolu mitinglerin birinde, devlet ve millet düşmanları, asker ve polise kuşun sıkan bu devleti ve bu milleti sevmeyenler başka yere gitsinler mealince bir ifadesi olmuştu.

  Bazı kötü niyetli kimseler “Erdoğan demiş ki Kürtler Türkiye'den gitsin” günlerce bu saptırmayı gündemde tutular. Cumhuriyet tarihinde Kürtlerin varlığını ve haklarının verilmesi ve kardeşliği en çok savunan lider olduğu halde.

        Bu son günlerde Sayın Abdurrahman Dilipak'ın. “AKP'NİN PAPATYALARI” Başlıklı yazısı üzerinde kopartılan fırtınalar, hepimizi üzmüştür.

         Dilipak'ın defalarca açıklamasına rağmen, birileri ya kötü niyetinden veya yazıdaki maksadı anlamadıkları için, Dilipak'a yüklendiler ve AK Parti kadın kolları 81 bir ilde Sayın Dilipak'a dava açtılar.

  Bu yetmiyormuş gibi Sayın Erdoğan'ı da yanıltarak, işin içine soktular. Sayın Erdoğan'ın isim vermeden Dilipak'ı eleştirmesi camiayı üzmüştür.

  Sayın Erdoğan, bizim cenahın asla vazgeçmeyeceği bir siyasetçi, dava ve devlet adamı olduğu gibi Sayın Dilipak'ta cenahımızın asla vazgeçmeyeceği bir yazar ve fikir adamıdır.

  Bu kardeşlerin birinin diğerini yanlış anlaması üzerine kopan fırtınanın dinmesi, bizim cenahın daha fazla yıpranmaması için dava dilekçelerinin geri çekilerek sükûnetle tartışmanın sona ermesini beklemek bizim samimi arzusudur.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen