• ABD'DE NELER OLUYOR?

  ABD'DE NELER OLUYOR?
  Hasan YOSUNKAYA

  ABD'DE NELER OLUYOR?

   

         Bizde veya başka üçüncü bir ülkede, sosyal olaylar meydana geldiğinde, ilk akla gelen provokatör ve karıştırıcı, ABD’dir. ABD’de olaylar olunca provokatör kimdir? deriz. Bazı yorumcular bizim GEZİ Olaylarını karıştıran, küresel karıştırıcılar şimdi de ABD'yi karıştırıyorlar diyor. Bu karıştırıcı ekibin arkasında kim var?

  -ABD Mİi?

  -NATO MU?

  -AB Mİ ?

  -ÇİN Mİ ?

  -RUSYA MI?

  -YOKSA DERİN SERMAYE Mİ?

          Kafalar karışık.Anlaşılan o ki hiç kimse rahat değildir.İslam dünyası Osmanlı'nın tarih sahnesinden ayrıldıktan sonra ,tabiri caizse başına konan sinekleri kovmaktan aciz hale gelmiştir..Başından belalar eksilmiyor.Başındaki bir belayı def etmek için yola çıkarken yolda kayıp oluyor.Irak örneğinde olduğu gibi, Saddam Diktatörün den kurtulmak için çabalarken; Bir baktılar ki ABD'nin kucağındadırlar. Afganistan'daki meşru halkın kurduğu Hikmetyar ve Rabani hükümetini yıkan Taliban bir süre sonra, karşısında ABD ve yedek ordusu NATO'yu gördü. Bu zalim düşman bir türlü orada çıkamıyor. Afgan Müslümanlarının ne huzuru kaldı, ne rahatı. Suudi Krallı kendini bir şey sayarken, ABD başkanı Tramp, Suudi Kralına, “Bana bak, ben senden desteğimi çekersem, senin ömrün üç gündür”

  Türkiye, Erbakan'la başlattığı İslam dünyasını birleştirme ve uyandırma hamlalari bir türlü hedefe ulaşmıyor.

          Merhum Erbakan, yeryüzüne huzur ve adalet getirmek için başlattığı Adil Düzen programı doğrultusunda, G8 'leri bir türlü ayakları üzerinde durduramadı.D8 ölmedi ama yerine oturmuş, onu ayağa kaldıracak liderlerini bekliyor.D8'lerin kuruluş sözleşmesinin altında imzası olan 8 lider de aynı yıl görevlerinden uzaklaştırıldılar. Nijeryanın genç liderini çarşının ortasında güpe gündüz öldürdüler. Faili meçhule gitti. Allah kendisine rahmet etsin. Erbakan Hoca 11 ay ancak iktidarda kaldı. 28 Şubat post modern darbeyle görevden uzaklaştırıldı. Diğer tüm devlet veya hükümet başkanları görevden uzaklaştırıldılar.

  Dünya bunalımda, herkes kurtuluşa giden yolu arıyor. Çin’de COLORAVİRÜS, ABD’de Sokak olayları ve yağmalama, İslam dünyası kan revan içinde. Çıkış yolunun anahtarı ve kılavuzu Müslümanların elindedir. Müslümanlar henüz birlik şuuruna eremedikleri için kendi içlerinde birlik sağlanamayınca, kendine de, gayri Müslimlere de güven vermiyor.

  Sayın Cumhurbaşkanımızın hedefi, merhum Erbakan Hocanın liderliğinde kurulan D8 'leri ayağa kaldırarak dünya'yı huzur ve selamete erdirmek istiyor. Çünkü Müslümanların elinde Kur'an ve Sünnet gibi iki kurtuluş anahtarı vardır. Kur'an ve Sünnete göre hayatımızı tanzim ettiğimiz zaman hem İslam dünyasını, hem de diğer dünyayı kurtarma fırsatını yakalarız. İçte ve dışta tedavi olmak istemeyen, İslam'ın şifa veren reçetesinden bihaber olanlar; Sayın Erdoğan'a her türlü engeli çıkarıyorlar.

  Başta ABD olmak üzere tüm dünya, İslam’ın vaat ettiği huzura muhtaçtır.

    Türkiyeli Müslümanlar birbirleriyle uğraşma yerine kurşun levha gibi kenetlenmelidirler. Dünya bizi bekliyor. Hiç bir gurup ve meşrep ben kurtuluşu garantiledim. Çünkü Bizim fırka, 73 fırkadan biri olan fırkayı naciyedir. Demesin, hep birlikte kurtulan bir ümmet olalım.

  Selam ve sevgiler.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen