• 104 AMİRAL NE İSTİYOR?

  104 AMİRAL NE İSTİYOR?
  Hasan YOSUNKAYA

   

  104 AMİRAL NE İSTİYOR?

   

  Emekli Amirallerden “MONTRÖ ve SARIKLI AMİRAL” bildirisi

      Kendilerini devletin sahibi gibi gören 104 emekli amiral,15 Temmuz'u ne çabuk unuttular.

  Bu halk, yasa dışı hiç bir hareket ve teşebbüse izin vermez. İpleri efendilerinin elinde olan bu Emekli Amiraller gibi düşünenler,1960'ta halkın temsilcilerini iktidardan uzaklaştırarak Başbakan Adnan Menderes ve iki bakanı idam etmekle millete büyük darbe vurdular.

    Millet bu darbeyi sineye çekerek sabır etti. Batılı düşmanların emrinde olan bazı askerler, 1971'e gelindiğinde bir kere daha bir muhtıra ile ortaya çıktılar.

  Dönemin Başbakanı Demirel fötür şapkasını alıp kaçtı. Meydanı bunlara bıraktı. Batılı düşmanlarımızın talimatıyla sokaklarımızı kardeşkanı ile kızıla boyanmasına sebep oldular.

     1980’e gelindiğinde de bu bir avuç darbeci batılılaşmış kendi milletinin değerlerine yabancılaşmış 5 general darbe yaparak milletin temsilcilerini yönetimden uzaklaştırdılar.

  Yüzlerce masum genç ya idam edildi, ya da ceza evlerini atıldı. 1997'e gelindiğinde milletine yabancılaşmış, bir avuç asker 28 Şubatta da iktidara müdahale ederek, iktidar el değiştirdi.

  Milletin temsilcilerini iktidardan uzaklaştırdılar.

    Darbeler dönemi bitti dediğimiz bir dönemde 15 Temmuz FETÖ darbesi ile karşı karşıya geldik. Millet meydanlara indi darbecilere kırmızı kartı göstererek darbeyi püskürttü.

     104 emekli amiral 15 Temmuzda yeterince ders almamış olacaklar ki, Emekli amirallerden “MONTRÖ ve SARIKLI AMİRALLER” adlı bir bildiri yayınladılar.

      15 Temmuzdan yeterince ders alamayan bu kimselerin, isimleri Türk ve Müslüman isimi olup ruhları bu millete düşman olanlarla aynı karakterde olan bu emekli amirallerin bildirisi bir darba çağrısıdır. Bu bildiriyi imzalayan, fikir veren arkasında duran herkese en ağır bir şekilde hukuk önünde hesap sorulmasa yarın, birileri emekli muhtarlar, emekli mahalle bekçileri adına darbeye kalkışmak için bildiri yayınlasa şaşmayın. Sabah erken kalkan darbe yapmak için bildiri yayınlamaya kalkıp, darbeye teşebbüs ederler.

      Hükümeti millet adına acilen, hemen şimdi bildiricilerden hukuk önünde hesap sormalıdır.

    Bildirinin altını imzalarım diyen siyasetçileri de yargı önünde hesap sorulmalıdır. Konumu ve görevi ne olursa olsun darbe bildirisinin altına imzası olan veya imza atarım diyenlerin dokunmazlıkları kaldırarak yargı önünde hesap vermelidirler.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen