• İDAM MI ? AMA HA !!!

  İDAM MI ? AMA HA !!!
  Hasan YOSUNKAYA

   

  İDAM MI ?  AMA HA !!!

   

     Sayın Erdoğan seçim sırasında, meydanlarda idam isterizlere, meclis karar alsın imzalarım demişti.

     Sayın Bahçeli de idam cezası geri gelsin talebine, AK Parti yeşil ışık yaktı. Yeşil ışığı sönük ise de kamuoyunda herkes neler oluyor? Demeye başladı.

  İdam gelsin mi? Gelmesin mi?

  Tartışması siyasilerin gündemine girdiği gibi vatandaşın da ilgisi çekmeye başladı.

      İdam adaletin mevcut olduğu, yalancı şahitlerin olmadığı, rüşvet ve paranın adalet sarayına girmediği ortam ve sistemlerde idam olması, faydalıdır. Aksi takdirde idamdan uzak durmak lazım.

      Bu gün rakibini idam ettirmek için parayı verdi mi, binlerce yalancı şahit bulması mümkündür. Bu gün genel mahkemeler zengine değil, fakire ceza verir kanaati hakimdir.

     Bazı saf, temiz duygulu insanlar,

   İslam’da kısas vardır. O zaman idam gelsin. Biz idama karşı çıkarsak İslam’a karşı çıkmış oluruz zanı ile idamı savunuyor. Bir ülkede haksız yere bir kişi idam edilirse, bütün insanlığı idam edilmiş gibi olur. Kim bu idam yasasını çıkarırsa veya çıkarmasına sebep olursa bütün insanların katili gibi cezaya ve günaha müstahak olur.

    Bu ülke İslam’ın hükümleri ile değil, Atatürk ilke ve inkılâpları ile idare edilen, laik seküler hukuku uygulayan bir devlet olduğunu unutmayalım.

     Böyle bir teklif meclis başkanlığına verilirse veya referanduma gitmeye karar verilirse,  meydanlara çıkıp karşı çıkarım.

        İskilipli Atıf Hoca, menderes ve arkadaşları, Deniz Gezmiş ve arkadaşları.......gibi binlerce masum inancından veya düşüncesinden dolayı idam edildiklerini bütün millet şahittir.Ben bir Müslüman olarak, yeni mazlumlar haksız yere idam edilmemesi için idam yasasını istemiyorum.

      Yargı, sanığı gerçek delillerle suçlu bulursa, ömür boyu ceza versin.

       AMAN HA!!!

  Bİ DAHA İDAMDAN SÖZ ETMEYİN...

  MAZLUMLARA YAZIK OLUR. GİDEN HAYAT PARDONLA GERİ GELMEZ.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen