• MİLLİ EĞİTİM DAVASI ÇÖZÜLMEDİKÇE (4)

  MİLLİ EĞİTİM DAVASI ÇÖZÜLMEDİKÇE (4)
  Hasan YOSUNKAYA

  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep
  Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere

   

  MİLLİ EĞİTİM DAVASI ÇÖZÜLMEDİKÇE (4)

   

  Dünya Müslümanlarının beklediği lider devlet olması gecikecektir. Her ilde 1 erkek, 1 kız proje imam hatip lisesi açıp dünya çapında İslam alimi yetiştirmek için bu okullarda öğrencilere ilkokulda başlayarak Kur’an ve Sünnet ışığında, ehil öğretmenler tarafından ağırlıklı İslami eğitim verilmelidir.

  Aksi takdirde herkes kendi din anlayışına göre eğitim yaparsa, toplumda Allah‘n dini değil cemaat veya tarikat dini anlayışı hakim olur.

  Mevcut diğer imam hatipler ihtiyaç olan okullara dönüştürmelidir. Ümmetin birliği için devlet elini çabuk tutmalı Milli Eğitim ve Diyanet Kur’an ve sünnet’i esas alan İslam anlayışını yeniden milletin önüne koymalıdır.

  Yoksa cemaatlerin farklı din anlayışları FETÖ örneğinde görüldüğü gibi devlete başkaldırı yanında, kendi aralarında yapacakları kavganın tamiri mümkün olmayacaktır.

  Şimdiye kadar Laiklik ilkesini bilerek din düşmanlığı şakilinde uygulaması milleti tarih ve kültüründen kopararak seküler bir insan tipi yetiştirilmesine sebep olmuştur.

  Anayasanın 2. maddesine açıklık getirilerek laikliğin din düşmanı şakilinde anlaşılmaması sağlanmalıdır.

    İmam Hatip okullarının dışında kalan, anasınıfından başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise bitene kadar tüm okullara  << KUR’AN-I KERİM, SİYER-İ NEBİ VE TEMEL DİNİ BİLGİLER>> dersleri zorunlu olarak mutlaka okutulmalı bu dersleri de imam hatip meslek dersleri öğretmenleri veya bu derslerle ilişkisi olan öğretmenler tarafından okutulmalıdır. Bu uygulamaya karşı çıkan İslam ve ümmet düşmanlarının itirazlarını dikkate alınmamalıdır.

  Tarihteki yerimizi almak ve Tüm dünya Müslümanlarının beklentilerini karşılamak ve dünya devleti olmanın başka yolu yoktur. Ortaokuldan başlayarak kız ve erkek okulları ayrı olmalıdır.

        Bütün dünyanın gözü Türkiye’nin üzerindedir. Dostları acaba ne zaman Türkiye ayağa kalkar yardımımıza gelir diye umutla beklerken; Düşmanları ne yapalım da Türkiye’nin ayağa kalkmasını engelleyelim diye uğraşıyorlar.

  Düşmana hizmet eden, İçimizdeki terör odakları, başta FETÖ, PKK terörü gibi tüm terör gurupları düşmanlarımız tarafından korunup finanse edilmektedirler. Elimizi çabuk tutmazsak, kınamacının kınamasından korkarsak fırsatı kaçırırız.

  Bu ümmet iktidar sahiplerine bu fırsatı Allah (cc)‘nın izniyle verdi. Ama bu fırsat sonsuz değildir. Bu fırsatı Kaçırırsak bir daha ne zaman vatan sevenlerin, ehli imanın eline böyle bir fırsat geçer kimse bilmez.

   

   

   

                                                                                                                                                                                                                                                                    

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen