• Parayla işe alan ve alınanları tespit edin!

  Parayla işe alan ve alınanları tespit edin!
  Engin ÖZTÜRK

  Parayla işe alan ve alınanları tespit edin!

   

  Diyorlar ki neden bu işten çıkarılanlarla ilgili görüş bildirmiyorsun?

  Bireysel olarak görüşüm;

  Kim veya hangi partili olduğunun önemi olmamakla birlikte herhangi bir meziyetleri olmamasına veya bulunduğu işten anlamamasına rağmen sırf yetkisini kötüye kullanan birilerinin adamı, veya para karşılığı işe alınmış ne kadar kişi varsa derhal işten atılmalıdır.

  Elhamdulillah Müslümanım; dinim işin ehline verilmesini emrediyor. Ve para ile işe girenler bir defa aldıkları, alacakları maaşları hakları olmadığı halde aldıkları, alacakları için, hak edenin insanın yerine hile ile işe girdikleri, sonuç olarak kul hakkına girdikleri için hiç bir savunmaları yoktur.

  İşten çıkarılanları savunanların bazılarının sayıları az olsa da (bir elin parmak sayısını geçmez) samimi olduklarını biliyoruz.

  Ancak ekser çoğunluğun bilgisiz, becerisiz çocuklarını, hatta şizofren yeğenlerini işçi, zabıta, memur, bankamatik memuru diye işe aldıklarını bilmedigimizi sanıyorlarsa yanılıyorlar.

  (Geçmişi muhasebeci olan birinin belediyede muhasebe işine, basın mensubunun basın halkla ilişkiler bürosunda çalışması kadar doğal birşey olamaz çünkü işin ehli. Ama geçmişi karayolları veya kadastro memur veya işçisinin basın burosunda işi ne ? )

  İşten çıkarılanları savunanların hedefi bu 145 kişi değil sonraki aşamada sıranın kendi çocukları, yeğenlerini ve para ile işe aldıklarına geleceğinden eminler.

  Belki işten çıkarılan kişiler can havliyle; tek tek kime ulaştırılması üzerine kime para verdiklerini söylemeye başlarlar inşallah yaparlar. Yazıların da şeref abidesi olan kişilerin özünde ne oldukları ortaya çıkar.

  Ben buradan sesleniyorum; para karşılığı işe girenler; Şereflice davranıp kendiniz istifa edin ve kime para verdiyseniz ismini belgeleriyle açıklayın. Emin olun ki aşağılık asalaklarken ve bunu bir ömür boyu yaşamaya mahkumken birden kahraman olacaksınız, belki bu samimi hareketiniz ile işinize helal yoldan devam edeceksiniz.

  Hak hukuk ve adaletten söz ediyorsak ve bunu gerçekten istiyorsak; Hakkıyla iş başı yapanlar dışında hepsinin işten çıkarılması lazımdır. Birilerinin hatırı için Hakkın hatırı bir kenara bırakılır mı?

  Medet ya siyasiler diyenler ise ya akılları zayi olmuş ya da gerisini bilmiyorum siz yorumlayın!

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen