• GÖLE MAYA ÇALDILAR YA TUTARSA ? HESABI

  GÖLE MAYA ÇALDILAR YA TUTARSA ? HESABI
  Elif ARAS

  GÖLE MAYA ÇALDILAR YA TUTARSA ? HESABI

   

  Merhaba sevgili dostlar;

   

  Bugün sizlerle dolaylı yollarla da olsa hayatımızın akışını nasıl değişime uğrattıkları yada uğratmak istedikleri hakkında sohbet etmek istiyorum.

   

  Şimdi elinizde bir fanus olduğunu düşünün , içine birkaç tane kırmızı ateş karıncası koyun ve ardından  birkaç tane de siyah karınca ekleyin.

   

  İlk etapta her şey sıradan ve sakin seyredecektir.Karıncaların sadece fanusun içinden çıkmak için sağa sola hareket ettiklerini ve tek amaçlarının fanustan kurtulmak olduklarını gözlemleyeceksiniz.Ama ardından fanusu elinize alın ve hızlıca birkaç defa sallayıp bırakın.Birden bire fanusun içinde ki karıncaların ,yani kırmızı ateş karıncası ile siyah karıncaların birbirlerine saldırdıklarına şahit olacaksınızdır.

   

  İkisi de aynı gruba mensup, aynı ırk ve hatta aynı cinsten hayvanlar aslında.Yani ikisi de totalde karınca.. Fakat her iki cinste dışarıdan gelen müdahaleden habersiz olduğundan sarsıntının suçlusu olarak birbirlerini suçlamaya başlar. Kırmızı ateş karıncası bunu siyah karıncaların yaptığını düşünürken ,siyah karıncalar ise kırmızı ateş karıncalarını  suçlu görüyor olacaktır Ve birbirlerine savaş açarak saldırmaya başlar.

   

  Gelelim günümüzde ki güncel durumlara .Birden bire birileri bir şeyleri deneyimleyip test etmeye çalışırken  bir virüs ortaya çıkarıyor ve çığ  gibi büyüyerek dünyayı sallamaya başlıyor.

   

  Ardından tedavisi olmayan bu illetin çıktığı yer kısa bir süreç içinde normalleşirken,geriye kalan her yer  bir kaosa sürükleniveriyor.Bir can pazarı ki sormayın.

   

  Yapılan onca çalışmaya ,tedbire , müdahaleye rağmen yüzlerce ,milyonlarca  kayıp ve beraberinde döktüğümüz gözyaşı.

   

  Yine virüsün kalbî olan yerden gelen bir açıklama "Tedavi bulundu (aşı).

   

  Şimdilerde ise canımıza bulaşan o virüsün gözü ceplerimizde.

   

  Çaba bizim, gözyaşı,emek bizim ,bu süreçte yaşadığımız ölüm kalım savaşı ,ayakta kalabilme mücadelesi bizim,ama ne yazık ki kâr, kazanç yine onların.Oysa totalde önemli olan ilk olarak 'İnsandı" değil mi?

   

  Dünya hepimizindi.Irk,cinsiyet ,mezhep ,cins farkı gözetmeksizin  hepimize sunulan bir nimetti burası.

   

  O halde amaç ne?

   

  Ya da fanusu sallayan kim?

   

  Değerlerinizin ve sahip olduklarınızın bilincinde olun.Bu vatan hepimizin.

   

  Gün destek , dirlik,birlik günü.

   

  Mücadelenizi ne olursa olsun bırakmayın.Sallanan fanus olsa da kaybedeceğiniz biraz zaman olsun,yeriniz mücadeleniz ,dirliğiniz, birliğimiz değil.

   

  Sağlıcakla kalın...

   

  #Elif ARAS

   

  #ORGAN BAĞIŞINA DESTEK OL ,HAYAT KURTAR.

   

  #SIRA SENDE.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen