• SEN KİMİN MEMURUSUN?

  SEN KİMİN MEMURUSUN?
  Bahaddin KARAKUŞ

  SEN KİMİN MEMURUSUN?

   

  Geçenler de bir konferansta Yalova üniversitesinin rektörü Sayın Prof Dr. Suat Cebeci, tüm eğitimci ve öğrencilerin arasında Akademisyen ve ilim hocası Sayın Ebubekir Sifil Hoca’ya hakaret etmesi kabul edilemez.

  Devleti Devlet eden halktır; Halksız bir Devlet yoktur ve olamaz. Bugün Devletimiz bizlere görev ve yetki vermiş ise,  biz bunu ancak halka hizmetkârlık ederek görevimizi idame edebiliriz.

  Kibir ile enaniyet ile hiç bir yere varamayız. Bunu asrımızın Müceddidi Bediüzzaman çok güzel özetlemiş; “Bence memuriyet veya imarete giren, yalnız hamiyet ve hizmet için girmelidir. Yoksa yalnız maişet ve menfaat için girse, bir nevi Çingenelik eder” ve yine Risale-i Nur’da geçen bir hadiseyi beyan edeceğim. “Bir zaman Beytüşşebab aşâirinde isyan vardı. Ben gittim sordum:

  “Sebep nedir?”

  Dediler ki: “Kaymakamımız namaz kılmıyordu, öyle dinsizlere nasıl itaat edeceğiz?”

  Hâlbuki bu sözü söyleyenler de namazsız hem de eşkıya idiler”

  Devlet kademesinde yetkili olan mercilerin başındakilerin, Allah korkusu ile kalpleri titremelidir.

  Kibir, enaniyetin ne kadar zararlı olduğunu Hz Muhammed (s.a.v) efendimiz böyle dile getiriyor: “Kalbinde zerre miktar kibir olan cennete giremez”

  Hal böyle olunca, sonuçta iyi düşünülemez. Bundan tüm yetkili ve görevli olan herkesin ders çıkarıp bu halkımıza ve Devletimize hizmetkârlık yapması elzemdir.

  Selam ve dua ile.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen