• NEDİR BU YEİS?

  NEDİR BU YEİS?
  Bahaddin KARAKUŞ

  NEDİR BU YEİS?

   

  Orta-doğu da kan ve göz yaşlarına bakınca, birden hüzünlenmemek el de değil!. Ne olacak peki bu halimiz? . Libya, Filistin Suriye Irak, İran olsun Ülkemiz olsun diğer Ülkeler olsun; Âyet-i Kerime ile bakacağız.

  “O bize yollarımızı dos doğru gösterdiği halde, bize ne oluyor ki Allah'a tevekkül etmeyelim ? Bize yaptığınız ezâlara kesinlikle sabredeceğiz. Tevekkül isteyenler sadece Allah'a güvensinler” İbrahim Sûresi, 14: 12

  Son dönemlerde gelen bela ve musibetlerin hepsinin, Rabbimiz tarafından ilahî ikaz olarak görüyorum. Fazla dünya ya dalıp günahları işledik Ahireti unuttuk; Allah cc. müslümanların fani mal ve canını alıp ibka edip, ve ehli iman olanlarını hepsine şehid mertebesi vererek huzuruna aldı ve bazen de Allah sevdiği kullarına bela ve musibetler verir . Ecnebi ülkelere gelince onların yaptıkları zulüm ve küfre kainat bile ağlıyor. Bu yüzden Allah onları da terbiye ediyor ve zecr tokadını vuruyor , Doğu Türkistan ve Myanmar( Arakan) vesselâm yapılanlar Gayretullaha dokundu!!!!. Allah'ın görünüp ve görünmeyen memurları çoktur. Bu ecnebiler ve dostları Dinimizi söndürmek istiyorlar; Âyet-i Kerime ile cevap veriyorum.

  " Allah'ın nurunu üflemekle söndürmek isterler. Allah ise nurunu tamamlamaktan başka birşeye razı olmaz-kâfirler isterse hoşlanmasınlar." Tevbe Sûresi, 9: 32 .

  Bütün âlemi İslamın ümidi ve kalbi Ülkemizdir ve hepsinin hamisidir. Üstad Bediüzzaman'ın dediklerini yazıyorum.

  Rahmet-i İlâhiye'den ümit kesilmez. Çünkü Cenâb-ı Hak, bin seneden beri Kur'ân'ın hizmetinde istihdam ettiği ve ona bayraktar tayin ettiği bu vatandaşların muhteşem ordusunu ve muazzam cemaatini, muvakkat ârızalarla inşâallah perişan etmez. Yine o nuru ışıklandırır ve vazifesini idame ettirir...

     (Mektûbat: 345 )

  Risale-i Nur

  Biz ehli imana yeis yakışmaz ve en büyük silahımız olan duaya sarılıp , dualar ile İnşâallah huzur ve barışı her yerde sağlayacağız. Son olarak Üstad Bediüzzaman Said NURSİ'nin sözü ile yazımı bitireceğim inşâallah.

  Evet, ümitvar olunuz; şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür sadâ, İslâm'ın sadâsı olacaktır!

  Risale-i Nur-Tarihçe-i Hayat/130

  Esselamu alâ menittebeal Hudâ

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen