• AYASOFYA CAMİSİ ARTIK GÜLÜYOR

  AYASOFYA CAMİSİ ARTIK GÜLÜYOR
  Bahaddin KARAKUŞ

  AYASOFYA CAMİSİ ARTIK GÜLÜYOR

   

  Lisan-i hal ile artık tebessüm ediyor inşallah. Fatih Sultan Mehmet Han'ın bedduası kalktı ve hemde Alem-i İslam'ın tenfir'ini kaldırdın, Ey Devlet Başkanımız Sayın Recep TAYYİP ERDOĞAN bey. Siz nasıl bizleri sevindirdiniz ise Rabbim de sizleri hak yolda muzaffer ve muvaffak etsin inşaallah ve ebedi alemde de sizi sevindirsin.

  “Senelerdir ızdırabını çektiğimiz Ayasofyayı, vaziyet-i kudsiyesine çeviren

  büyük kahraman Reis-i Cumhurumuz Recep TAYYİP ERDOĞAN beyi tebrik ediyoruz. Allah ebeden razı olsun”

  Said Nursi Hazretlerinin hayattaki Son Varisi Hüsnü Bayramoğlu’ndan Cumhurbaşkanımıza Ayasofya duası.

  “Rüyalarımız dahi neşe ve ferahla dolu… Düşmanlarımızın ise yüzleri daha ziyade karardı. Nifaklarının hiçbir şey yapmadığını ve yapamayacağını artık biliyorlar. Üstadımız, İstanbul'un şahsiyet devrinin yadigârı olan her şeye yeniden can verdiler. Kardeşlerimizin gözünde, şehrin manzarası birdenbire değişti. Ayasofya, Sarayburnu'na kadar uzandı. Minarelerinde yine ezan-ı Muhammedî (asm) okunuyor; içinde, hâfızlar yeniden Kur'an-ı Kerîm tilavetine başladılar. Fatih, her gün türbesinden kalkarak, fethettiği şehrin büyük ve mübarek misafirine “Hoş geldiniz!” diyor ve onu tebrik ediyor. Yeni Cami'nin şerefesinden Beyoğlu'nun en karanlık ve mülevves izbesine kadar nüfuz edecek ışık tufanını şimdiden görür gibi oluyoruz.

     Hepsinin Ayasofya'nın, Fatih'in, Sultan Ahmed'in, Eyyüb'ün ve Süleymaniye'nin ve bütün Müslüman İstanbul'un hicab perdelerini yüzlerinden atışı ve bize daha muhteşem ve daha samimi görünmeleri, bu büyük teşriften ve bu ulvi nurdan. Üstadımız, artık bu şehrin güneşi. O giderse ufkundaki güneş de onu takip edecek ve milyonluk şehir kararıverecek. Tesellimiz, Fatih şehrinin Risale-i Nur'la aydınlanacağı ve parlayacağı ümididir."

  Risale-i Nur-Tarihçe-i Hayat/648

  Nimet, şükür görmez ise kaçar der, Bediüzaman. Bu açılış, öyle görkemli olmalı ki tüm cihan tahayyürde kalmalı. Bütün ehl-i imanı davet ediyorum, imkânı olan herkes gelmeli.

  Esselamu ala menittebeal huda

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen