• Aile hayatı bitiyor mu?

  Aile hayatı bitiyor mu?
  Bahaddin KARAKUŞ

  Aile hayatı bitiyor mu?

   

  ... Evet, maalesef göz göre göre ailelerimiz bitip yok oluyor. Evet, çözümler bulunmaz ise daha da çözümsüzlük meydana gelir ve içinden çıkılmaz bir hal alır.  Ailelerimiz yok olduktan sonra sonuçlarını hiç düşündük mü?

  Bu Aileler ile birlikte, kültürümüz, örf ve adetlerimiz kısacası insanlığımız da yok olup gidiyor. Birçok ayrılan Ailelerimizin evlatları;  hırsız, uyuşturucu, fuhuş veya bir örgüte kendi elimiz ile peş keş çektiğimizi biliyor muyuz? Acaba! Bu Aileler yok olmayı değil, birleşmeyi ve güzel bir hayatı yaşamayı hak ediyor.

  Son günlerde eşler arasındaki cinayetlerin esbab-ı; yerli diziler, sistem ve İstanbul sözleşmesinin eserlerinin bir tezahürü ve bir an önce bu İstanbul sözleşmesi iptal edilip yeni bir şekilde dizayn edilmesi, Televizyonda saçma sapan mafya vari dizilerin kaldırılması ve bu cinsel görüntülerin yasaklanması elzemdir ve bilhassa sistemi tekrar gözden geçirmek elzemdir. Şiddet şiddettir hiç fark etmez; Yaşlıya da, çocuğa, da, kadına da ve Erkeğe de yapılan her türlü şiddeti esef ile tenfir edip kınıyoruz. Ve namus kavramı salt Recul ve Nisa nın batni değildir, Namus kadına tek değil; Erkek için de Namustur herkes kendini her türlü muhafaza etmeli. Aile hayatının idame edilmesi için imani ve ahlaki eğitimler şart. Bazı stk ve örgütler kadının özgürlüğü peşinde değillerdir! misal; “Biz kadınlar kimsenin namusu değiliz, namusumuz özgürlüğümüz dür”. Bu kelimelerinin sahipleri, Kadınlarımızdan nasıl nemalanacaklarının hesabını yapıyor. Efendim ne imiş? jin jîyanê; jîyanê nekuje! ( Kadın yaşamdır; yaşamı öldürme!) Bu kelime  bile kadınları hedef haline getiriyor aslında;  Bizde diyoruz değil bir kadın hiç bir insanlığı öldür me!. “Kadınlar Allah'ın size emanetidir” Hz Muhammed (S.A.V) Efendimiz der. Ayet de diyor ki; “Bir insanı zulmen öldürmek tüm kâinatı öldürmüş gibidir” ve en büyük günahlardan afı olmayan da Allah'a ortak koşmaktır. Bilhassa Avrupa'da ki ve Amerika'daki bazı tefessüh etmiş medeniyetlerin tezahürü bu. Bilhassa bu cinayetlerin çoğu Kıyı kenar şehirlerimizde malesef yaşanıyor ve birçok ilimize de sirayet etmiş. Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Devlet Başkanım, İçişleri Bakanım, Adalet Bakanım, Milli Eğitim Bakanım ve Aile Sosyal Politikalar Bakanım bu Aile hayatını kurtarmak için acil plan devreye koymanızı istirham da bulunuyoruz, iktiza edecek ise Anayasa da değiştirilebilinmelidir. Eski usul Medreseler geliştirilip, imani, ahlâkî, edebî dersler ile tüm okullarımızda ciddi bir şekilde dizayn edilip ve eğitime alınmalıdır!

  Aileler yok olduğu anda bizler de yok olacağız, Aile hayatı ve saadeti çok mühim. Bir kadının en güzel yeri Evlatlarının yanıdır, kocasına sultan olmasıdır. Yoksa görüyoruz son seneler de boşanan Ailelerimiz başını alıp gidiyor; artık dur denilmeli bu gidişata.  Bu Ailelerimizi ifsat eden tüm komiteler ve şebekeler kahrolsun devamı gelecek inşallah. Selam ve dua ile.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen