• VİDEO HABER- Yıldırımın düştüğü tarlada binlerce dönüm buğday kül oldu

  VİDEO HABER- Yıldırımın düştüğü tarlada binlerce dönüm buğday kül oldu
  VİDEO HABER- Yıldırımın düştüğü tarlada binlerce dönüm buğday kül oldu
  10.06.2019 Pazartesi

   

  ŞANLIURFA - Batman ve Şanlıurfa'da dün akşam ekili tarlalara yıldırım düşmesi sonucu binlerce dönüm buğday kül oldu.

  Dün akşam Güneydoğu Anadolu bölgesinde etkili olan fırtına ve yıldırım, hasara neden oldu.

  Fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları uçarken yıldırım düşmesi sonucu ekili tarlalar küle döndü.Batman ve Şanlıurfa'da ekili tarlalara yıldırım düşmesi sonucu binlerce dönüm buğday kül oldu.Batman merkeze bağlı Soğuksu köyünde yıldırım düşmesi sonucu buğday ekili tarlada yangın çıktı. Çıkan yangıda yüzlerce dönümlük buğday küle döndü.

  Yangın, dün gece saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yağışlı havayla nedeniyle buğday ekili tarlaya yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Tarladan dumanların çıktığını gören köy sakinleri durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine yangın yerine gelen ekipler, rüzgarın da etkisiyle Kuyubaşı köyü ve Batı Raman Dağı eteklerindeki petrol kuyularına doğru giden yangına müdahalede bulunurken, köy sakinleri de ellerindeki kürek ve traktörlerle itfaiye ekiplerine yardımcı oldu.

  Uzun süren çalışmalar sonucunda yangın kontrol altına alınırken yüzlerce dönümlük ekili buğday tarlasının ise kül olduğu belirtildi.

  ŞANLIURFA BİNLERCE DÖNÜM EKİLİ ALAN KÜL OLDU

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde de Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait Akrepli, Gümüşsü, Karataş, Beyazkule işletmesi ve Sareççeşme mahallesinde buğday ekili arazilere yıldırım düştü.

  Düşen yıldırım nedeniyle tarlada yangın çıktı. Rüzgarın de etkisiyle yangın geniş bir alana yayılırken buğday ekili yaklaşık 10 bin dönüm alan kül oldu.

  Beyazkule’de yangını söndürmeye çalışan bir traktörde alevler arasında kaldı. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen