• VİDEO HABER- Evlat nöbeti eylemine bir katılım da Erzurum'dan geldi

  VİDEO HABER- Evlat nöbeti eylemine bir katılım da Erzurum'dan geldi
  VİDEO HABER- Evlat nöbeti eylemine bir katılım da Erzurum'dan geldi
  17.02.2020 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR- Tehdit edilmesine rağmen ölümden korkmayarak evlat nöbeti eylemine katılan baba Melik Aslan, "HDP'liler neden kendi çocuklarını dağa göndermiyorlar. Bizim gibi fakir insanların çocuklarını gönderiliyorlar." açıklamasında bulundu.

  HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetine katılımlar devam ediyor.

  Diyarbakır'da 3 Eylül'e 3 kişiyle başlatılan  eyleme katılan aile sayısı 91'e çıktı.

  Erzurum Karaçoban İlçesinden oturma eylemine katılan Melik Aslan, 2014 yılında kaçırılan 14 yaşındaki oğlu Volkan Aslan için HDP Diyarbakır İl binasının önünde oturma eylemine katıldı.

  "BİZİM GİBİ FAKİR İNSANLARIN ÇOCUKLARINI GÖNDERİLİYORLAR"

  Oğlunun 2014 yılında HDP'liler tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü belirten baba Melik Aslan, "Erzurum Karaçoban ilçesinden geliyorum. Oğlum Volkan Aslan 2014 yılında kandırılarak dağa götürüldü. Oğlum ortaokulunu bitirdikten sonra 2014'te İstanbul'a kardeşinin yanına tatile gitti. HDP'liler oğlumu kandırarak dağa götürdü. Oğlumu HDP harcadı. 6 yıldır oğlumdan dolayı biz ağlıyoruz. Ne istiyorlar bizden? Oğlumu bıraksınlar artık. Biz, devletimizin yanındayız ve ayrılmayacağız da. Ayrıca HDP'liler neden kendi çocuklarını dağa göndermiyorlar. Bizim gibi fakir insanların çocuklarını gönderiliyorlar." ifadelerini kullandı.

  "BURAYA GELDİĞİM İÇİN BENİ TEHDİT EDİYORLAR"

  Kendisinin tehdit edildiğini söyleyen Melik Aslan, "Buraya geldiğim için beni tehdit ediyorlar. Ama istedikleri kadar tehdit etsinler. Oğlum buraya gelene kadar burada kalacağım. Ben, canımı ciğerimi kaybetmişim, ben gitsem ne olacak. Oğlum için ölüme kadar giderim." dedi. Dağa götürülen oğluna seslenen baba Aslan, "Oğluma buradan sesleniyorum. Gel artık bizim yanımıza. Gelmezsen seni evlatlıktan ret ederim. Bundan dolayı Allah'ın izni ile gelecektir. Oğlumu alıp Erzurum'a gideceğim. Oğluma, şunu da söylemek istiyorum: Teslim olduktan sonra herhangi bir ceza almıyorsun. Direk evine geliyorsun. En önemlisi de buraya gelerek bu kirli ve pis damgayı üzerinden atacaksın." şeklinde konuştu. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen