• VİDEO HABER- Diyarbakırlılar Korona uyarılarına kulak verdi

  VİDEO HABER- Diyarbakırlılar Korona uyarılarına kulak verdi
  VİDEO HABER- Diyarbakırlılar Korona uyarılarına kulak verdi
  29.03.2020 Pazar

   

  DİYARBAKIR - Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü dünya genelinde 600 binden fazla vakanın görülmesine ve 30 binden fazla insanın ölümüne sebep oldu. Ölümlerin ve vaka sayısının artmasından dolayı ülkeler, Covid-19 salgınının bulaşma riskini en az seviyede tutmak için birçok önlem alıyor. Bu önlemlerin başında da ‘evde kalmak’ geliyor.

  EN ETKİLİ YOL EVDE KALMAK

  Türkiye’de de yetkililer tarafından Covid-19 salgınını önleme adına birçok tedbir alındı. Uzaktan eğitim yapılması, üniversitelerin tatil edilmesi, tren-uçak-otobüs seferlerinin kısıtlanması, toplu yaşam alanlarının kapatılması ve bazı sektörlerin kapatılması alınan tedbirlerden sadece bir kaçı. Yetkililer, Covid-19 salgınını önlemenin en etkili yolun ise evde kalarak vatandaşların kendilerini toplumdan izole etmeleri olduğunu vurguladı.

  HEM ESNAF HEM VATANDAŞLAR ÇAĞRILARA UYDU

  Diyarbakır’da da vatandaşların yoğun olarak bulunduğu birçok noktada, yetkililer tarafından yapılan çağrıya kulak verildiği ve şehrin birçok noktasında sessizliğin hâkim olduğu görüldü.

  Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Sanat Sokağı başta olmak üzere Tarihi Ulu Cami çevresi, Hazreti Süleyman Cami alanı ve Hasan Paşa Hanı’n da hem esnaflar hem de insanlar yapılan uyarılara kulak verip evde kaldı.(İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen