• VİDEO HABER- 'Çocuklarımızın dağda olmasının sorumlusu Demirtaş'tır'

  VİDEO HABER- 'Çocuklarımızın dağda olmasının sorumlusu Demirtaş'tır'
  VİDEO HABER- 'Çocuklarımızın dağda olmasının sorumlusu Demirtaş'tır'
  06.12.2019 Cuma

  "Çocuklarımızın dağda olmasının sorumlusu Demirtaş'tır"

   

  DİYARBAKIR- HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemine devam eden acılı aileler, çocuklarının dağda olmasının sorumlusunun Salahattin Demirtaş olduğunu vurguladılar.

  Soğuk ve yağışlı havaya rağmen HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine devam eden acılı aileler, çocuklarının dağda olmasının sorumlusunun Salahattin Demirtaş olduğunu söylediler.

  2015 yılında HDP tarafından kaçırılan oğlu Özkan Aydın için evlat nöbetine devam eden baba Süleyman Aydın, CHP'li vekillerin eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini gündeme getirmesine tepki gösterdi.

  Aydın, “94 gündür eylemimiz devam ediyor.94 gün değil 94 yılda geçse HDP’den çocuklarımız almadan gitmeyeceğiz. Bir aydır HDP’liler burayı terk etmiş ve faaliyetlerini başka yerde sürdürüyor. Bize bir açıklama yapmadan ve çocukları dağa gönderemedikleri için burayı terk etmek zorunda kaldılar. 40 yıldır kimse HDP’ye baş kaldırmadığı için çocuklarımızı dağa kaçırıyordu. Artık yeter biz çocuklarımızı dağa gönderilmesini istemiyoruz.” dedi.

  Havaların soğumasına rağmen eylemlerine devam edeceğini belirten baba Aydın, “Burada yağmur, kar ne yağarsa yağsın biz bunlardan çocuklarımızı almadan gitmemeye kararlıyız ve eylemimizi sürdüreceğiz. Dünden beri burada yağmur yağıyor. Yüksek kesimlerde ise kar yağıyor. Çocuklarımızı aç, susuz mağaralarda yaşatıyorlar ama kendi çocuklarını villalarda yaşatıyorlar.” ifadelerini kullandı.

  “SAYIMIZ ARTIĞI İÇİN CHP SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN TAHLİYESİNİ GÜNDEME GETİRDİ”

  Aile sayısının artmasından dolayı CHP'li vekillerin eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini gündeme getirmesine tepki gösteren Aydın, “Sayımız artığı için CHP Selahattin Demirtaş’ın tahliyesini gündeme getirdi.” dedi.

  Aydın, “Buraya geldiğimde aile sayısı 17 idi. Sayımız artıyor ve şu an 58 aile buradadır. Aileler HDP’nin iç yüzünü öğrendiler. Sayımız artığı için CHP Selahattin Demirtaş’ın tahliyesini gündeme getirdi. Selahattin Demirtaş tahliye olursa çocuklarımızı tekrar dağa gönderecek ve analar tekrar ağlayacak. Biz onun tahliye edilmesini istemiyoruz. Demirtaş anne ve babaların yüreğini parçalamış ve ailelerin Selahattin Demirtaş’ın üzerine ahı var. Biz her gün Demirtaş’a beddua ediyoruz. Bizim çocukların dağda olmanın sorumlusu odur. PKK, Kürtler için değil Ermeni davası için mücadele ediyor. 40 yıldır ölen hep Kürtlerdir. Bunlarda Allah korkusu varsa bizi çocuklarımızla buluştursun ve bu hasret bitsin.” şeklinde konuştu.

  Ailelere çağrıda bulunan Aydın, “Diğer aileler korkmasın. Artık kimse HDP/PKK’dan korkmuyor. Hepimiz artık baş kaldırıyoruz. Aileler de buraya gelip bize destek olsunlar.” ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen