• Vali Karaoğlu'ndan Bursa'daki ipek üreticilerine işbirliği çağrısı

  Vali Karaoğlu'ndan Bursa'daki ipek üreticilerine işbirliği çağrısı
  Vali Karaoğlu'ndan Bursa'daki ipek üreticilerine işbirliği çağrısı
  26.02.2021 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Bu işi beraber büyütelim. Diyarbakır ve Bursa'da yaş koza üretimini çoğaltalım. Bursa ile Diyarbakır arasında doğal ipek üretimi üzerinden bir dostluk, kardeşlik ilişkisi kuralım” dedi.

  KULP VE LİCE İLÇELERİNİ DİNLEDİ

  Vali Münir Karaloğlu, Bursa'da ipek üretimi yapan işadamlarına işbirliği çağrısı yaptı. Vali Karaloğlu, iki haftada bir gerçekleşen ve ilçelerin tüm yönleriyle ele alındığı “Vali Münir Karaloğlu ile Sosyal Medya Buluşmaları” programında Kulp ve Lice ilçelerinin sorunlarını masaya yatırdı, yürütülen çalışmaları anlattı, vatandaşlardan gelen talepleri dinledi.

  EN ÖNEMLİ ÜRÜNÜ İPEK

  İlçelerin altyapıdan ulaşıma, tarım ve hayvancılıktan sosyal alanlara, sağlık ve gençlik hizmetlerinden turizme kadar çeşitli sorunlarına değinen Karaloğlu, kentin en önemli ürünlerinden ve tanıtım araçlarından birisinin ipek böcekçiliğinin olduğunu söyledi.

  BURSA’YA KARDEŞLİK ÇAĞRISI

  Kulp ilçesinin yaş koza üretiminde Türkiye'deki toplam üretimin %60’ını karşıladığını belirten Karaloğlu, Bursa'nın da ipek üretiminde öne çıktığını ifade etti. Vali Karaloğlu, Bursa'daki ipek üreticilerine, “Bu işi beraber büyütelim. Diyarbakır ve Bursa'da yaş koza üretimini çoğaltalım. Bursa ile Diyarbakır arasında doğal ipek üretimi üzerinden bir dostluk, kardeşlik ilişkisi kuralım” çağrısında bulundu.

  “SİZ VARSANIZ, BİZ HAZIRIZ. BERABER YOL ALABİLİRİZ”

  Bursalı üreticilerin tekstil tecrübelerinden yararlanmak istediklerini dile getiren Karaloğlu, “Siz varsanız, biz hazırız. Beraber yol alabiliriz” dedi. Karaloğlu, Kulp ilçesinde,  koza ve kozadan mamul ürünlere dönük projelerinin bulunduğunu, üreticilere bu yönde desteklerin devam edeceğinin altını çizdi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen