• Vali Karaloğlu, sosyal donatılarla Diyarbakır'ı Dicle ile buluşturacaklarını söyledi

  Vali Karaloğlu, sosyal donatılarla Diyarbakır'ı Dicle ile buluşturacaklarını söyledi
  Vali Karaloğlu, sosyal donatılarla Diyarbakır'ı Dicle ile buluşturacaklarını söyledi
  22.11.2020 Pazar

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Hevsel Bahçeleri'nde ve Dicle Nehri kenarında incelemelerde bulundu.

  Fiskaya, Hevsel Bahçeleri ve Dicle Nehri kenarını gezen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yetkililerden bölge hakkında bilgi aldı.

  Karaloğlu, vatandaşların Dicle Nehri ile buluşmalarını sağlamak amacıyla Fiskaya'da Üniversite köprüsünden başlayıp Silvan köprüsüne kadar uzanan hat boyunca yaklaşık 135 hektarlık alan ve Dicle Nehri'nin karşı kıyısında Üniversite köprüsünden Kırklar Dağı'na doğru 45 hektarlık alanda park, rekreasyon alanı, yürüyüş yolları ve bisiklet parkurları ile o bölgede bulunan gölet etrafına mesire alanı yapılması talimatı verdi.

  Karaloğlu, "Bir tarafta, 8 bin yıllık bereket bahçemiz, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan değerimiz Hevsel Bahçeleri, diğer tarafta kıvrıla kıvrıla uzandığı her yere bereket götüren muazzam Dicle Nehri. İnşallah yeni projemizle, Diyarbakır'ı Dicle ile buluşturacağız." açıklamasını yaptı. 

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen