• Vali Karaloğlu: Aynı Ruh ve Kararlılıkla Milli Birlik

  Vali Karaloğlu: Aynı Ruh ve Kararlılıkla Milli Birlik
  Vali Karaloğlu: Aynı Ruh ve Kararlılıkla Milli Birlik
  14.07.2020 Salı

   

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “Vatanımıza karşı hıyanet ve dalalet içinde bulunan terör çetelerine; Çanakkale’deki aynı ruh ve kararlılıkla 15 Temmuz’da verdiğimiz destansı cevap, milletimizin birlik iradesinin bir kez daha teyididir” dedi.

  Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu,’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı. Vali Karaloğlu mesajında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü tebrik ediyorum. Vatanımıza karşı hıyanet ve dalalet içinde bulunan terör çetelerine; Çanakkale’deki aynı ruh ve kararlılıkla 15 Temmuz’da verdiğimiz destansı cevap, milletimizin birlik iradesinin bir kez daha teyididir. Birliğimizin, aynı ruhla ebede kadar devamını niyaz ediyorum. 

  15 Temmuz’da, milletin emaneti olan silahları; milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne; Milli İradenin seçtiği Cumhurbaşkanı’na, sokaklarda, meydanlarda toplanmış sivil insanlarımıza doğrultan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), içerde ve dışarıdaki işbirlikçileriyle tarihimizde gördüğümüz en büyük ihanetlerden birine imza atmıştır.

  Aynı gece milletimiz; bu büyük ihaneti yenilgiye uğratmış, vatanına, bayrağına, hürriyetine, istiklaline, istikbaline sahip çıkmıştır. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Birlik şiirinde ifadesini bulan milli karakterimiz, bir kez daha tecelli etmiştir. “Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz” Bu şuur ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, o gece meydanlara çıkan milyonlarca insan, namaz değil şahadet için abdest aldı. 251 insanımız şahadet şerbeti içti. 2196 kardeşimiz yaralandı, gazi oldu. Uçakları, tankları, bombaları, otomatik silahları iman dolu göğsümüzde söndürdük. 15 Temmuz 2016 gecesinden başlayarak 10 Ağustos 2016 gecesine kadar milletçe vatan nöbeti tuttuk. Hainleri yendik. Her yıl 15 Temmuz’da Vatan Nöbetimizi tekrar ediyoruz. İhaneti unutmamak, şehitlerimizi yad etmek için meydanlarda buluşuyoruz. Bu yıl da salgın şartlarını dikkate alarak 15 Temmuz Gecesi Vatan Nöbetimize devam edecek, Diyarbakır 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda olacağız. Kararlılıkla sahip çıktığımız milli birliğimiz, aynı ruhla daim olsun. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Gazilerimizden ve şehit olmak için meydanlara çıkan milletimizin her ferdinden Allah razı olsun” dedi.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen