• Vali Güzeloğlu, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

  Vali Güzeloğlu, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu
  Vali Güzeloğlu, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu
  14.06.2019 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Yenişehir Kaymakamı Serdar Kartal, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer ile birlikte merkez Yenişehir ilçesinde bulunan 5 Nisan İlkokulu’nda kendilerini davul zurna ile karşılayan öğrencilere karnelerini dağıttı.

  Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin sonunda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Yenişehir ilçesinde bulunun 5 Nisan İlkokulu'nda gerçekleşen karne dağıtımına Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun yanı sıra Yenişehir ilçe Kaymakamı Serdar Kartal, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere karne dağıtımı yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu daha sonra burada açıklamalarda bulundu.

  “KARNENİN SINIRLANDIRICI BİR YORUMA KONU OLMASINI KABUL ETMİYORUM”

  Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının karne dağıtım gününde eğitim yılının son gününde olduklarını söyledi. Hem anasınıfı hem dördüncü sınıflar olmak üzere bu çok özel ve güzel heyecana ortak olduğunu belirten Vali Güzeloğlu, “Sevgili yavrularımızın, onları yetiştiren anne ve babaların, eğiten öğretmenlerimizin heyecanını paylaşmaktan bir kez daha çok büyük onur duydum. Gerçekten her birisi önce anne ve babası sonra da ülkemiz için değer olan çok güzel, çok zeki ve çok akıllı çocuklarımız bugün her birisi bir üst sınıfa geçmenin, geride bıraktığı eğitim ve öğretim yılının sonunda tatili hak etmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Tatil demek zaten bir mutluluktur. Tatilin anlamı oyundan eğlenceye, dinlenmeden her haliyle kendince yaşayabilmeye dönük bir hoşluktur. Öncelikle bütün çocuklarımızın bugün karnen gününde ortaya koydukları çabası, gayreti içtenlikle kutluyorum. Karnenin sınırlandırıcı ve şüphesiz çocuklarımızdaki yaşam enerjisini eksiltici bir yoruma konu olmasını da kabul etmiyorum. Şüphesiz hayatın akışı içerisinde ve eğitim yılının sonunda belli notlarla buluşmak var ama hatta bundan ibaret değil. Hayat çok uzun soluklu çok renkli, çok değişik ve çok her yanıyla fırsatlar üretebilen süreç. Değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Tüm bilgelerinde 21 bine aşkın öğretmenimiz adına bugün burada bu okulumuzda ‘bir harf öğretene kırk yıl köle olunacak’ bağlılığın ve sadakatin timsali olan öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

  Vali Güzeloğlu, karneleri dağıttıktan sonra YKS'ye girecek öğrencilere de başarılar diledi.

  MEKTEBİMDEN KARNE İLE BİRLİKTE SOSYAL ETKİNLİK BELGESİ

  Mektebim Fen ve Anadolu Lisesi de öğrencileri için tören düzenledi. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında sosyal, sportif, ve akademik alanda başarılı gösteren öğrencilerine velileri ile birlikte onur belgesini ve karnelerini tören aldılar. Okul Müdürü Recep Kepenek, 2018-2019 Yılı Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde Sosyal, Spor Faaliyetleri alanında ve Akademik alanda başarılı olan öğrencilerine ödül ile birlikte Onur belgeleri de takdim ettiklerini belirterek, “Sosyal etkinlik modülü ve sosyal etkinlik belgesinin amacı çocuklarımızın sadece akademik notlar üzerinden değil sosyal faaliyetleri, becerileri ve diğer özellikleri açısından da izlenmesi, değerlendirilmesi. Rehberlik çalışmalarında bunun dikkate alınmasının imkanını sağlamış oluyoruz” dedi. Kepenek, öğrencilere yaz tatilinin tadını doyasıya çıkarmalarını isterken, bazı önerilerde de bulunmayı ihmal etmedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen