• Vali Güzeloğlu, Hazro’da kanaat önderleri ile buluştu “İŞİMİZ MİLLETE HİZMET”

  Vali Güzeloğlu, Hazro’da kanaat önderleri ile buluştu “İŞİMİZ MİLLETE HİZMET”
  Vali Güzeloğlu, Hazro’da kanaat önderleri ile buluştu  “İŞİMİZ MİLLETE HİZMET”
  13.03.2019 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır Açık Cezaevi'nde bağımlılıkla mücadele sunumları gerçekleştirildi.

  Yeşil Yıldız Bağımlılıkla Mücadele Derneği, önleyici ve bilgilendirme çalışmaları kapsamında Diyarbakır Açık cezaevinde bağımlılıkla mücadele sunumları gerçekleştirdi.

  Dernek Başkanı Yahya Öger'in yaptığı sunumda, bağımlılıkla mücadele noktasında önleyici çalışmalar, bağımlılık yapıcı maddelerin üretim ve satımının denetlenmesi, yasal düzenleme, kolluk kuvvetlerinin yaptığı çalışmalar, tedavi ve rehabilitasyon çalışmaları ile birlikte mücadelenin amacına ulaşılacağı dile getirildi.

  Burada bulunmanın kader kurbanı oluşundan değil, yanlış düşüncenin, hatalı davranışın, hırsın ya da kontrolü yapılamayan öfkenin sonucu olduğunu belirten Öger, "Şunu unutmayın ki sizler burada 4 duvar içinde, oysa dışarıda yüzlerce, binlerce insanımız maalesef maddenin, alkolün ve kumarın pençesindedir. İradesini ve özgürlüğünü  teslim etmiş vaziyettedir. Gelecek günlerde hem kendiniz  hem de aileniz için burada  olumlu adımlar atmanız,  hatalarımızın ve yanlışlarımızı gözden geçirmemiz gerekmektedir." dedi.

  Meslek edinme kursları ile beraber aynı zamanda çok ciddi manada bir okuma seferberliğini başlatabilecekleri hatırlatan Öger, "Ailenizle kavuşacağınız ana kadar yeni bir hayata başlangıç için bunu bir fırsat olarak değerlendirin. Toplum olarak empati kurmada sınıfta kaldık. Başkalarının bizim ailemize ve çocuklarımıza verebileceği zararları nasıl kabul etmiyor, karşı duruyorsak, bizim de başkalarının ailesine ve  çocuklarına verebileceğimiz zarar, olumsuz davranış, onların gururlarını incitecektir. Bunca haksızlığın temelinde empatiden yoksunluğumuz yatmaktadır." ifadelerini kullandı.

  Konferans, video gösterimi, görseller ve sonrasında tutuklu ve hükümlülerin soru- cevap oturumuyla devam etti. (İLKHA)

  Vali Güzeloğlu, Hazro’da kanaat önderleri ile buluştu

   

  “İŞİMİZ MİLLETE HİZMET”

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Hazro ilçesinde kanaat önderleriyle bir araya geldiği toplantıda konuşan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, nerede bir dert varsa o dertle dertlemek mecburiyetinde olduklarını çünkü bunun kendi işleri olduğunu belirterek, “Bu büyük ülkenin her bir köşesinde hamdolsun irademiz ve gücümüzle bu meselenin aşılmasını gerçekleştirecek bir buluşun, zenginliğin ve gücün sahibi olduğumuzu da biliyoruz. Yeter ki biz isteyelim. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde bu vaziyeti sergileyelim. Bu salonda bulunan hepinizin ve hepimizin görevi insana hizmet etmektir, millete hizmet etmektir. İşimiz bu. Millete hizmet etmek. Peki, o zaman hizmeti nasıl yapacağız, hizmeti şüphesiz ki millete değer vererek, milleti değer görerek hizmet edeceğiz” dedi.

  Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Hazro ilçesinde kanaat önderleri ile bir araya geldi.

  Ziyarette Vali Güzeloğlu’na, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan eşlik etti. Vali Güzeloğlu’nu Hazro Kaymakamı Yusuf Osman Diktaş ve kurum müdürleri karşıladı. Ardından Vali Güzeloğlu, ilçenin kanaat önderleriyle bir araya geldi. Vali Güzeloğlu, daha sonra ilçede görev yapan muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Hazro Kaymakamı Yusuf Osman Diktaş, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, il ve ilçe kurum müdürleriyle mahalle muhtarları katıldı.

  “İŞİMİZ MİLLETE HİZMET”

  Burada bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu, Hazro’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Vali Güzeloğlu, “Bir kere daha Hazro’yu ziyaret etmekten, Hazro’da sizlerle birlikte kavuşmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Biraz önce yaptığımız sohbette de ifade ettim kanaat önderi değerli dostlarımıza da şüphesiz ilin her tarafında ve her köşesindeki her meseleyi kendi meselemiz görüyoruz. Hazro’nun her bir mahallesinin, her bir kişisinin, Diyarbakır'ın kalkınmasını bu noktada mesuliyetimiz görüyoruz. Yani nerede bir dert varsa o dertle dertleniyoruz. Dertlenmek mecburiyetimiz, çünkü bizim işimiz bu. Artık bu çağda, bugünde, bugün konuştuğumuz konuşacağımız yaşadığımız meselelerin mesele olmaktan çıkmasını istiyoruz. Bu büyük ülkenin her bir köşesinde hamdolsun irademiz ve gücümüzle bu meselenin aşılmasını gerçekleştirecek bir buluşun, zenginliğin ve gücün sahibi olduğumuzu da biliyoruz. Yeter ki biz isteyelim. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde bu vaziyeti sergileyelim. Bu salonda bulunan hepinizin ve hepimizin görevi insana hizmet etmektir, millete hizmet etmektir. İşimiz bu. Millete hizmet etmek. Peki, o zaman hizmeti nasıl yapacağız, hizmeti şüphesiz ki millete değer vererek, milleti değer görerek hizmet edeceğiz” dedi.

  Vali Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından Hazro Kaymakamı Yusuf Osman Diktaş ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Sabaz tarafından Hazro ilçesine yapılan hizmetlerle ilgili bilgilendirme sunumları yapıldı.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen