• Vali Güzeloğlu: Diyarbakır kalkınırsa bölge, ülke kalkınır

  Vali Güzeloğlu: Diyarbakır kalkınırsa bölge, ülke kalkınır
  Vali Güzeloğlu: Diyarbakır kalkınırsa bölge, ülke kalkınır
  09.08.2018 Perşembe

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, sanayi yatırımcıları ile yaptığı toplantıda, “Diyarbakır kalkınırsa bölge kalkınır, ülke kalkınır” dedi.

  Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) yatırımcılarla bir araya geldi. Diyarbakır OSB girişinde DTSO Başkanı Mehmet Kaya, OSB Başkanı Aziz Odabaşı ve DOGÜNSİFED Başkanı Aziz Özkılıç tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu, kent sanayicilerinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada; yeni bir yönetim ve hükümet sisteminde olduklarını söyledi.

  ETKİN, AKTİF VE VERİMLİ BİR KAMU YÖNETİMİ

  Vali Güzeloğlu, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde temel amacın merkezi ve konusu insan olan, insana hizmeti ibadet sayan ve karar alma sürecini hızlandırarak, etkin, aktif ve verimli bir kamu yönetimini hayata taşıyan bir anlayışı bir değişimi bugün gerçekleştiriyoruz. Bizler Diyarbakır’da kamu, devlet, özel ve sivil her kesimle karşılıklı kurumlar olarak bu sorumluluklarımızın üzerinde yoğun çalışma sergiliyoruz ve sergilemek zorundayız” diye konuştu.

  “KAYBEDECEK BİR DAKİKAMIZ BİLE YOK”

  Kaybedecek bir dakikalarının bile olmadığını ifade eden Vali Güzeloğlu, şöyle devam etti:

  “Çünkü bu aziz ve kadim şehir terör örgütlerinin ihaneti ile başta PKK ve FETÖ olmak üzere onların uzantıları ve işbirlikçilerinin ihaneti ile çok zaman, imkan kaybetti. Gelmesi gereken, olması gereken yerin gerisinde kaldı. Biz artık bu süreyi sağlanan bu huzur ve güven ortamında çok kısa sürede kapatmak bu kenti merkezi insan olan bir anlayışla kalkındırmak ve geleceğe taşımak zorundayız. Bu yapacak kapasitemiz, verimliliğimiz, zenginliğimiz ve birikimimiz var. Bu inançla bu azimle çalıştığımız zaman gelecek her günün Diyarbakırımıza zenginlikler, güzellikler ve olumlu gelişmeler sunacağı konusunda da inancımız var. Diyarbakır kalkınırsa bölge kalkınır, ülke kalkınır. Çekim gücü Diyarbakır olan bir perspektif, merkezi Diyarbakır olan bir kalkınma ve gelişme hedefine ulaştırır. Diyarbakır’da bir hareketlilik var, bir derinlik var ve Diyarbakır’a dönük bir ilgi var. Bu ülkeye güveniyor, kente güveniyor ve kendimize güveniyoruz. Hiçbir spekülatif yaklaşım bu ülkenin bu aziz ve kadim şehrin geleceği iddialı yolculuğunu engelleyemeyecektir”

  FABRİKALARA ZİYARET

  Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya ve Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Aziz Odabaşı’nın da birer konuşma yaptığı toplantı daha sonra basına kapalı devam etti. Toplantının ardından Vali Güzeloğlu, DTSO Başkanı Kaya, DOSB Başkanı Aziz Odabaşı ve DOGÜNSİFED Başkanı Aziz Özkılıç ile sanayiciler bazı fabrikaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen