• Vali Güzeloğlu, Dicle ve Hani’de kanaat önderleri ile bir araya geldi

  Vali Güzeloğlu, Dicle ve Hani’de kanaat önderleri ile bir araya geldi
  Vali Güzeloğlu, Dicle ve Hani’de kanaat önderleri ile bir araya geldi
  14.03.2019 Perşembe

   

  Abdulsamet KARAŞ

  DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Dicle ve Hani ilçelerinde kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

  Vali Güzeloğlu’nun Dicle ziyaretine, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Fatih Kılınç eşlik etti. Vali Güzeloğlu’nu Dicle Kaymakamı Alparslan Kılıç ve kurum müdürleri karşıladı. Vali Güzeloğlu, daha sonra ilçenin kanaat önderleriyle bir araya geldi. Vali Güzeloğlu, kanaat önderleri buluşmasında ilçenin durumu hakkında istişarede bulunuldu.

  Vali Güzeloğlu, daha sonra ilçede görev yapan muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Burada konuşan Vali Güzeloğlu, “Meseleniz meselemiz, önceliğimiz insanımızın önceliği, derdiniz derdimiz, bizim kalbi amacımız ve arzumuz bu. Bu ilin her bir köşesinin, yaşayan her bir kişisinin daha iyiye, daha güzele erişmesi, huzurlu güvenli bir beldede, bir şehirde, ilçede, mahallede, kalkınmış ve gelişmiş olarak yaşayabilmesi hak ettiği hizmetleri alabilmesi, insanca insan onuruna yakışan bir şekilde birinci sınıf bir vatandaş olarak kendini hissetmesi. Bu topraklar bedeli kanla ödenmiş, canla elde edilmiş topraklardır. Hiçbir haine hiçbir ihanete de teslim edilmeyecek topraklar ve vatandır. Bu topraklarda yaşayan her vatandaşımız başımızın tacıdır” dedi. Vali Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından Dicle Kaymakamı Alparslan Kılıç ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Sabaz tarafından Dicle ilçesine yapılan hizmetlerle ilgili bilgilendirme sunumları yapıldı.

  HANİ İLÇESİNE ZİYARET

  Güzeloğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Hani ilçesini de ziyaret etti. Hani ilçesinin sivil toplum kuruluşları ve toplumun önde gelen liderleri olan kanaat önderleri buluşmasında ilçenin durumu hakkında istişarede bulunuldu. Daha sonra Vali üzeloğlu, Hani İlçesinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

  “ÖYLE GÖNÜL ERLERİ VARDIR Kİ DERTLERİ DERT EDİNMİŞ”

  Burada muhtarlara hitap eden Vali Güzeloğlu, “İlla bir görevimizin olması gerekmez, öyle gönül erleri vardır ki, dertleri dert edilmiş, meseleyi kendi meselesi kabul etmiştir, bir bakarsın fakirin derdini dert edinmiş, gitmiş fazlası olandan alıp toplayıp fakire verecek, kimse kendisine yap diyemiyor vakıf görevlisi değil, hayır görevlisi değil ama Allah rızası için fakirlerin kapısını tek tek çalıp para veremezse de sevgi veriyor, selam veriyor. Garibin elinden tutuyor, kaldırıyor, götürüyor. Darda ve zorda olanın yanına gidip omuzunu tutuyor, güç veriyor. Kimisi insanı, hayvanı, canlıyı hakikaten dert edinmiş, bir bakıyorsunuz kimse bir şey demeden lokantaları dolaşıyor, artıkları bana verin diyor, aç kalan hayvanlara vereceğim diyor, ya niye veriyorsun, insanlık ve imanın gereği budur, zaten o yüzden yapıyor. Bu öyle bir din ki Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa (s.a.s) Efendimiz diyor ki “çölde susuzluktan ölecek bir hayvana kuyuya inip su çıkartıp veren bile Allah'ın rahmetiyle affolunur” köpeğe su veren, bırak insana iyilik yapana. Hayatın manası bu, insanlara faydalı olandır en hayırlınız. İşte şimdi bu salonda, ister seçilen sizler, atanan bizler, hepimiz buna mecburuz ve mükellefiz, Hizmet etmekle mükellefiz, kime herkese hiç istisnasız ve onun bu salonda çok söylediğim gibi.

  “BİZ GELECEK HER GÜNÜ BU GÜNDEN DAHA İYİ ETMEK ÇABASINDAYIZ”

  Beklentilerimizi gelecek her günü bugünden daha iyi etmek, yol yapmak, suyunu akıtmak, ihtiyacını karşılamak sadece bunlarla değil, güzel bir şehirde yaşamasını sağlamak, insanca değer olduğunu hissedecek bir havayı solmasını yapmak, çocuğunu iyi bir okulda huzurlu bir ortamda okutmak, sonra onu büyütüp en büyük insanın serveti hayırlı bir evlattır, güzel bir yerde görecek şekilde mürvetini görmek ve yaşatmaktır, bizim işimiz bu devlet budur, bunun için vardır. Devletin kurumu da, makamı da, birimi de, binası da elemanı da, arabası da bunun için vardır. İster seçilen muhtar ol, ister atanan kaymakamı ol. Bunda engelimiz yok hamdolsun. Defalarca bu salonda söyledim, bütün ilçelerde söyledim, bir tek işimiz var inanmak ve çalışmaktır, bu eksiktir burada eksiklik var. Allah bahşetmiş cennet gibi bir yeri, Hani’nin toprağı bereketsiz diyebiliyormusunuz, suyumuz yok diyebiliyormusunuz, suyumuz var olmayan yere de baraj yapıyoruz o da vardır, teknoloji de var hamdolsun. Destek devletten var tarımsal destekten 5 buçuk trilyon Hani’ye tarımsal destek verdik, sene sonuna kadar 10 trilyon vereceğiz. Şaka değil bu hayal değil veriyoruz, Allah da veriyor çalışana. Şimdi bugün bu ülkeye bütün ihanetlere rağmen bütün iç ve dış teröre terörün arkasındaki ne rağmen dünyanın 15inci büyük ekonomisi ne sahiptir. Varın hesap edin bu Hani’lilere. Devletin, milletin ayağına taş bağlayıp hızını azaltmaya, önüne engel çıkartmaya, meselelerle geciktirmese, barajı yapanın şantiyesini yakmazsa, mühendisi şehit etmese, iş makinasını yakmazsa bugün Hani, Diyarbakır ne olur hesap edin. ”Biz iki günü bir olan ziyandadır” inancındayız. Bu topraklarda yaşayan her vatandaşımız başımızın tacıdır. Her birisinin hayatını daha iyi etmek en büyük amacımızdır. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bizim varlık nedenimiz budur. Devlet millete hizmet için vardır. Bu topraklarda biz devlet olmayı İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla başlattık. Bu anlayışla biz bu topraklarda devlet kurduk, vatan kurduk. Bizim inancımız açısından da inandığımız budur. Amacımız bu bizim, gayemiz bu. Atanmış ve seçilmiş bu salonda bulunan sizler ve bizler bundan mesul ve sorumluyuz.  Hizmeti şüphesiz ki millete değer vererek, milleti değer görerek hizmet edeceğiz”

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen