• Vali Güzeloğlu, Bayram nedeniyle alınan trafik tedbirlerini helikopterle inceledi

  Vali Güzeloğlu, Bayram nedeniyle alınan trafik tedbirlerini helikopterle inceledi
  Vali Güzeloğlu, Bayram nedeniyle alınan trafik tedbirlerini helikopterle inceledi
  14.08.2019 Çarşamba

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kurban Bayramı tatili süresince trafik akışının daha düzenli ve güvenli sağlanması amacıyla Diyarbakır- Elazığ Karayolunda alınan tedbirleri helikopter ile inceledi.

  İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü tarafından müşterek icra edilen ve trafik denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılarak, karayollarında gözlemlenen ihlallerin önlenmesinin amaçlandığı denetimlere Yenişehir Kaymakamı Serdar Kartal, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu da katıldı.

  “GÖREVLİLERİMİZ SORUMLULUĞUNUN FARKINDA”

  Diyarbakır İl Merkezinden başlayarak Elazığ il sınırına kadar yapılan havadan denetim sonunda Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığına gelen Vali Güzeloğlu, yaptığı basın açıklamasında; “An itibarıyla hamdolsun ölümlü ve yaralamalı bir kazamız yok. Yaklaşık 155 ekibimiz sabit ve hareketli olmak üzere, 47 yol kontrol noktasında görev yapıyor. Bütün görevlilerimiz aslında trafik sorumluluğunun ve duyarlılığının farkında olarak görev yapıyor. Doğrudan da 1500’e yakın Emniyet ve Jandarma Trafik görevlilerimiz alandalar. Helikopter, drone denetim ve kontrolü, yerde sabit ve hareketli kameralı araçlarımızın denetimi de bayram boyunca sürecek” dedi.

  “HER GEÇEN GÜN DAHA İYİYE GİDECEĞİZ”

  Trafik sorumluluğumuz sadece bayramlarla sınırlı ve sorumlu bir dönem olmadığına dikkat çeken Vali Güzeloğlu, “Biz her dönem trafikte bu hassasiyetimizi en üst düzeyde sürdürüyoruz; ama bayramlarda artan yolcu ve araç trafiği şüphesiz bu denetimleri daha görünür kılıyor. İnanıyorum ki devam eden süreçte ülkemiz için çok büyük bir sorun ve kayıp yaşatan trafiği terör olarak tanımlayarak, bu yaklaşımımızla, İnşallah gerideki yaşadığımız acıları ve kayıpları yaşamayacağız. Her geçen gün daha iyiye gideceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

  VATANDAŞLARIN BAYRAMINI KUTLADI, KURALLARI HATIRLATTI

  Daha sonra Vali Güzeloğlu, buradaki yol kontrol noktasında durdurulan araçlardaki sürücülerin ve vatandaşların bayramlarını kutladı. Çocuklara çeşitli hediyeler de veren Vali Güzeloğlu, sürücülere ve vatandaşlara trafik işaret ve kurallarına uymaları konusunda uyarılarını yineledi. Denetimlerin sorunsuz geçmesini sağlayan Jandarma ekiplerine de teşekkür etti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen