• Vali Güzeloğlu, Aziz Yıldırım’ı kabul etti

  Vali Güzeloğlu, Aziz Yıldırım’ı kabul etti
  Vali Güzeloğlu, Aziz Yıldırım’ı kabul etti
  06.04.2018 Cuma

  DİYARBAKIR – Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente gelen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul etti.

  Ziyarette, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut

  Uslu, Başkan Vekili Mithat Yenigün ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti. Valilik Hevsel Salonu’nda gerçekleşen ziyarette konuşma yapan Başkan Yıldırım, “Sayın Valim bizi burada kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Diyarbakır’a gelme amacımız “1907 Okul, 1907 Pota” projesi adı altında potaların bir tanesinin bugün açılışını yaptık onun için geldik. Diyarbakır’daki 280 tane okuldan müracaat var onların hepsini yapacağız bunun 30 tanesi de bir ay içerisinde tamamlayacağız” dedi.

  “DİYARBAKIR’IN PROFİLİNİ HAK ETTİĞİ ORANDA GEÇMİŞTE YAŞANDIĞI GİBİ YÜKSEK TEMSİLE TAŞIMAK AMACIMIZDIR”

  Başkan Yıldırım’ın konuşmasının ardından bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Fenerbahçe Kulüp Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve tüm değerli heyeti hoş geldiniz diyorum. Sizleri Diyarbakır’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bir Diyarbakırlı olan Aziz Bey ile birlikte sizlerin Diyarbakır’daki değişimi, gelişimi ve bu anlamda olumlu yönde değişen süreci gözlemlemesini de ayrıca mutluluk duyuyorum. Amatör spor altyapısından başlayarak, profesyonel kulüplerimize kadar Diyarbakır’ın profilini hak ettiği oranda geçmişte yaşandığı gibi yüksek temsile taşımak amacımızdır.

  “MEDENİYET VE KÜLTÜR BİRİKİMİNİN İNSANLIK ADINA BİR NEVİ ŞAHİDİ OLAN BİR ŞEHİR”

  Diyarbakır çok köklü bir geçmişin, insanlık tarihinin, bilinen bütün medeniyet süreçlerinin tanığı olan bir kadim şehir 33 medeniyetin, Dicle’nin bereketli refah getirdiği vadisinden başlayarak bütün bilinen medeniyet ve kültür birikiminin insanlık adına bir nevi şahidi olan bir şehir. Bu köklü ve güçlü birikim, insanına, taşına, sokağına, sofrasına, suruna kadar yansımıştır. Ayrıca Diyarbakır şüphesiz inancımızın çok aziz bir şehridir. Anadolu’da İslam’la ilk şereflenen 639 yılında fethedilen, sadece fethi sırasında 27 sahabeyi şehit vererek fethedilmiş, o günden bugüne de İslam’ın, ezanın, Kuran’ın, bir aziz mukaddes şehri, peygamberler, sahabeler şehridir. Şüphesiz bütün bu köklü birikim kültüre, tarihe, ilime, edebiyata, sanata yansımış, Diyarbakırlı her bir şahsın, değerli vatandaşımızın geçmişinden bugüne taşıdığı çok önemli bir mirası olmuştur. Bu derece önemli, değerli Diyarbakır aynı zamanda tabii vazgeçilmez bir bölgesel merkez, sadece Türkiye için değil, Ortadoğu içinde stratejik bir yönetim merkezidir. Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Diyarbakır’ımızda da sağlanan huzur ve güven ortamıyla artık önceliğimiz, bu aziz ve kadim şehrin, yeniden sosyal ve ekonomik yönden çok hızlı bir kalkınması, hedeflerine ulaşması, bireysel ve sosyal kalkınmanın her boyutunda iddiasını ortaya koymasıdır. Bu açıdan çok önemli büyük yatırımlarımız ve bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Diyarbakır’a dönük gösterilen ilgi sonucu gerçekleştirilen çok önemli projelerimiz var.

  TÜRKİYE KUPASI FİNALİNİ DİYARBAKIR’DA

  En son olarak da belki bugünkü heyetin konusuyla bağlantılı olarak düşünürsek spor altyapısında da çok güzel bir stadyumumuzu hayata geçirdik ve 9 Mayısta da yine Sayın Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır’a ve bölgeye dönük hem güveni, hem de bir jesti diyebileceğimiz bir kararıyla Türkiye Kupası finalini Diyarbakır’da gerçekleştirecek bir sürecin içine girdik. Tabi spor altyapısı, kültür, sanat, tarım altyapısı özellikle Silvan projesi gibi Türkiye’nin GAP’tan sonra en büyük 2. dönüşüm projesi hep bir şeyi hedefliyor; insan merkezli bir yönetim anlayışımızın, insani kalkınma değer ve gelişme endeksinin çok daha iyiye ve öteye gitmesidir.” dedi.

   

  Konuşmanın ardından Başkan Yıldırım Vali Güzeloğlu’na isminin yazıldığı formayı hediye etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen