• Vali Güzeloğlu’na Amedspor’dan ziyaret

  Vali Güzeloğlu’na Amedspor’dan ziyaret
  Vali Güzeloğlu’na Amedspor’dan ziyaret
  09.08.2018 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Nurullah Edemen ve Yönetim Kurulu ile Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

  Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, Gençlik ve Spor İl Müdür Mehmet Demir ve yönetim kurulu üyeleri Eser Sönmez ve Enver Aytekin, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

  AMEDSPOR YENİ STAD’TA OYNANMASI İÇİN DESTEK

  Ziyareti gazetemize değerlendiren Başkan Edemen, Amedspor’un yeni stadyum da oynaması için tüm girişimlerin yapıldığını belirterek, “Ancak yeni stadyumla ilgili resmi kurumlarla iş yaptığımız için onların bize verdiği şartlar var. Bizlere bu şartları iyileştirme veya aşağı seviyeye çekerlerse ve yardımcı olunursa, Amedspor taraftarlarına o muhteşem 33 binlik yeni Diyarbakır stadyumda oynayarak izletme şansımız olacaktır” dedi.

  “YENİ STAD VE BAZI KONULARDA YARDIM İSTEDİK”

  Ziyaretin çok verimli ve olumlu geçtiğini ifade eden Başkan Edemen, “Vali beye Amedspor olarak bir türlü maddi sıkıntı ve imkansızlıkların aşmadığını halen de devam ettiğini söyledim. Ancak kendilerinden maddi olarak bir talebimiz yok. Sadece bizlere yeni stadyumla ilgili bazı konularda yardımcı olması için makamınızda ziyaret etmek istedik. İki önemli konumuz vardı. Bunlardan biri tabiî ki yeni stadyumla alakalı. Yeni statta oymamak istiyoruz ancak stadyum kirası, locası gibi ödemelerin alt seviyeye çekilmesi talebinde bulunduk. En önemli ikinci konu ise belediyelerimizde maddi olarak faydalanamıyoruz. Çünkü tüm ülkemizde yerel yönetim olan belediyeler o ilin amatör spor kulüplerine ayrılan bir bütçesi var. Biz profesyonel bir kulüp olduğumuz için bundan yararlanamıyoruz ancak Amedspor olarak kulüp bünyesinde amatör branşlarımız mevcuttur amatör branşımıza belediyelerimiz maddi destek verirlerse biz kulüp olarak rahatlarız ve bizim bünyemizde olan amatör branşlarımıza vereceğimiz maddi destek yerine onun yerine TFF 2.lig de mücadele eden profesyonel takımıza destek vererek bir nebze de olsa maddi sıkıntılarımızda kurtulabileceğimizi düşündük. Vali beyde ziyaretimizden memnuniyet duyduğunu destek ve yardımcı olma konusunda ise ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi”

   

   

   

   

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen