• Umut Kervanı, Mevlit Kandili dolayısıyla on binlerce aileye yardım dağıttı

  Umut Kervanı, Mevlit Kandili dolayısıyla on binlerce aileye yardım dağıttı
  Umut Kervanı, Mevlit Kandili dolayısıyla on binlerce aileye yardım dağıttı
  29.10.2020 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Peygamberimizin dünyaya teşrifinin 1449’uncu yıl dönümü münasebetiyle Umut Kervanı tarafından yurtiçi ve yurtdışında on binlerce aileye yardım paketleri dağıtıldı.

  Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetleri yürüten Umut Kervanı, Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) viladetinin 1449’uncu yıl dönümü vesilesiyle mazlum ve mağdurları sevindirdi.

  Gerek Mevlit Kandili’nin manevi atmosferi ve gerekse son zamanlarda başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerinde İslam karşıtı uygulamalara tepki amaçlı bir takım yardım çalışmaları yapan Umut Kervanı yurtdışında 17 bin aileye mevlit yemeği verirken Türkiye genelinde birçok ilde de Mevlit Kandili’ne özel hazırlanan mevlit, kırmızı et paketleri ve ekmek dağıtımı gerçekleştirdi.

  “PEYGAMBERİMİZE HAKARET EDENLERİ ŞİDDETLE KINIYOR VE LANETLİYORUM”

  Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Umut Kervanı yetkililerinden İsmail Karakuş, “Bugün Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olması dolayısıyla yurtiçinde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik bazı yardım çalışmaları yaptık. Yurtdışında 17 bin aileye mevlid yemeği verdik. Türkiye genelinde de birçok ilde mevlit, kırmızı et paketleri ve ekmek dağıtımı yapıyoruz. Bu vesileyle Rabbim bu hayra katkı sunan kardeşlerimizden de razı olsun.” dedi.

  Son zamanlarda Aziz İslam dinine ve Hazreti Muhammed’e yönelik yapılan karşıt uygulamalara da değinen Karakur, “Başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerinde Peygamber Efendimiz’in şahsında İslam’a yapılan hakaretleri hem kınamak hem de O’nun sevgisi farkındalığını oluşturmak için bu çalışmayı yapıyoruz. Peygamber Aleyhisselatu vesselam’a hakaret edenleri şiddetle kınıyor ve onları lanetliyorum.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen